Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Aktualności
str.: 1, 2, 3 , 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,


11.05.2018r      czytelników: 124     


25 kwietnia 2018 r. w szali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się część praktyczna Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych. W turnieju wzięło udział 17 pocztów z powiatu tomaszowskiego. Okazało się, że po zsumowaniu punktów z części praktycznej i teoretycznej poczet naszej szkoły zdobył ich najwięcej.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.
Poniżej zamieszczamy protokół z części praktycznej (część teoretyczna odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Orląt Lwowskich).
11.05.2018r      czytelników: 70     


W dniu 23 kwietnia  2018 roku na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty dla rodziców prowadzone przez pana Marka Wąsika z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. Pan Marek przedstawił przemoc i zagrożenia jakie czyhają na nasze dzieci w internecie. Zwrócił uwagę na wulgaryzmy i przekleństwa powszechne w sieci, za które uczniowie niejednokrotnie dopłacają. - więcej ...
11.05.2018r      czytelników: 61     


W dniu 18 kwietnia  2018 roku na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty pt.  STOP ŚMIERCI ! JEDŹ BEZPIECZNIE !
O godzinie 1600 odbyła się część praktyczna na placu  przed salą gimnastyczną  – inscenizcja wypadku samochodowego i udzielania I pomocy przedlekarskiej.
Cześć teoretyczna odbyła się w sali gimnastycznej - szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, odpowiedzialności oraz przestrzegania zasad w ruchu drogowym – prowadzący: straż pożarna, policja, prokurator oraz psycholog.
Warsztaty były przeznaczone dla młodych kierowców.
27.04.2018r      czytelników: 60     


 8 kwietnia 2018 r. w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej i 78. rocznicę zbrodni katyńskiej w kościele p.w. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające te tragiczne wydarzenia. 
Uroczystość rozpoczęli uczniowie Gimnazjum nr 1 okolicznościowym montażem słowno-muzycznym. O godz. 900 została odprawiona Msza Święta w intencji ofiar. Po mszy odbył się przemarsz pod symboliczne  miejsce pamięci, gdzie w ciszy zapalono znicze. 
    W tych uroczystościach brali udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele.
23.04.2018r      czytelników: 85     


Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas I Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim znajduje się w zakładce INFORMACJE I OGŁOSZENIA.

13.04.2018r      czytelników: 72     "STOP ŚMIERCI ! JEDŹ BEZPIECZNIE"


23.04.2018r      czytelników: 86     


Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt: „Bieg po zdrowie”. Program opracowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami. Patronami honorowymi są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia i Rzecznik Praw Dziecka. 
Skierowany jest on do uczniów klas czwartych szkoły podstawowej, a jego celem jest zapobieganie używania wyrobów tytoniowych wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia wolnego od nikotyny.
Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są w klasie IV e, a koordynatorem programu jest pani Elżbieta Przybyła.
Zajęcia prowadzone są za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, podczas których uczniowie przeprowadzają wywiady z osobami palącymi oraz niepalącymi, liczą koszty związane z paleniem papierosów, pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzą komiks z bohaterami programu. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie są zachęcani do aktywnego udziału w programie poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżenia, refleksje czy własne pomysły. 
Program jest skierowany także do rodziców/opiekunów, gdyż jak wskazują badania naukowe, zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.
Wsparciem w realizacji programu jest cykl filmów edukacyjnych, nagrany przez Główny Inspektorat Sanitarny wraz z ekspertami z dziedziny psychologii oraz autorami programu.
11.04.2018r      czytelników: 85     


11 kwietnia pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie przeprowadzili w naszej szkole zajęcia profilaktyczne pt. "KLIKAM Z GŁOWĄ".

09.04.2018r      czytelników: 82     


9 kwietnia 2018 roku uczniowie klas III-VI naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. „Pan Kleks” przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Zostało ono zrealizowane w oparciu o książkę Jana Brzechwy
„Akademia pana Kleksa”.
Bohaterami spektaklu byli uczniowie szkoły Ambrożego Kleksa, pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał pan Kleks, którego wyczyny i niecodzienne pomysły mogliśmy podziwiać. 
Uczestnicy spektaklu mogli obejrzeć pasjonujące zajęcia prowadzone przez tego wychowawcę. Również w niezwykle ciekawy sposób przedstawiona historia szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka, wzruszyła wielu. Ukazała, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia.
Aktorzy wrocławskiej sceny doskonale wcielili się w postaci książkowe. Scenografia zrobiła dobre wrażenie na widzu, uświetniała ją gra świateł i baśniowe kostiumy. Sceny poprzedzano elementami muzycznymi i innymi utworami Brzechwy, które dodawały dramaturgii niektórym wydarzeniom.
27.04.2018r      czytelników: 101     


9 kwietnia na stadionie OSiR Tomasovia odbyła się V Spartakiada Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod honorowym patronatem posła na Sejm RP p. Sławomira Zawiślaka. W tym dniu w naszej szkole odbyły się zawody szachowe dla uczniów szkół podstawowych, które były elementem tej spartakiady.

str.: 1, 2, 3 , 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Aktualności
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !