Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Aktualności
str.: 1, 2, 3, 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,


09.04.2018r      czytelników: 78     


27 lutego 2018 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Marty Prus wzięła udział w inauguracji akcji „Paszport Patriotyczny”. Projekt, skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ma zachęcać wszystkich mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego do uczestnictwa w uroczystościach patriotycznych oraz włączyć ich w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
   Uroczystość, która miała miejsce w Tomaszowskim Domu Kultury, rozpoczęła się od okolicznościowego koncertu w wykonaniu chóru „Tomaszowiacy”, uczniów z SP nr 1 oraz wokalistek z naszej szkoły. Następnie Burmistrz Miasta pan Wojciech Żukowski przedstawił ideę „Paszportu 
Udział właściciela paszportu w uroczystościach będzie potwierdzany okolicznościową pieczęcią, a szczegółowe informacje na temat wydarzeń będą zamieszczane na plakatach i stronie www.tomaszow-lubelski.pl. 
Wśród osób, które zdobędą najwięcej pieczątek rozlosowane zostaną cenne nagrody.09.04.2018r      czytelników: 106     


Miło nam poinformować, że Maja Rębisz uczennica III klasy gimnazjum i Aleksandra Halusiak uczennica klasy VII otrzymały Stypendia  Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Dziewczęta od kilku lat pracują pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Giski, osiągając liczne sukcesy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.  Biorą udział w konkursach, festiwalach i przeglądach, koncertach charytatywnych i występach okolicznościowych. Gratulujemy!19.03.2018r      czytelników: 168     


9 III 2018 r. uczniowie osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie zostali zaproszeni na spotkanie z władzami naszego miasta. W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 takich uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 było 46, w tym 22 osoby to uczniowie klas VII, II i III gimnazjum. - więcej ...
25.03.2018r      czytelników: 245     


10 marca 2018 r. dzieci w wieku przedszkolnym wraz rodzicami odwiedziły naszą szkołę, by przekonać się, że od września warto zostać jej uczniami. Bardzo trudno jest w ciągu dwóch godzin pokazać, jaką przyjazną placówką jest nasza szkoła. Zrobiliśmy wszystko, by nasi mali goście mogli zorientować się, jak wygląda tu nauka i zabawa oraz  że przebywanie w szkole wiąże się z przyjemnością i poczuciem, iż wszyscy – dorośli i dzieci, tworzymy zgraną „szkolną rodzinę”. 
    Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1000 serdecznym powitaniem przybyłych gości przez dyrektora szkoły, pana Jarosława Korzenia. Po powitaniu przyszedł czas na wysłuchanie prezentacji na temat historii Szkoły Podstawowej nr 2. Potem goście przeszli do świetlicy szkolnej, gdzie mogli obejrzeć przedstawienie, potem w klasach pokazy multimedialne, pooglądać książki czy stworzyć piękną pracę plastyczną. Przecież trzeba było się  zorientować, jak wyglądają lekcje i co dzieci będą na nich robiły! Zwiedzanie placówki i poszczególnych pracowni wiązało się z dużymi emocjami. Rodzice i dzieci dowiedzieli się, jakie zajęcia dodatkowe oferuje szkoła, mieli okazję uczestniczyć w pokazowej rozgrywce szachowej oraz zajęciach sportowych w sali gimnastycznej. Po wielu emocjach należało uzupełnić utracone kalorie, więc w stołówce szkolnej czekały na przyszłych uczniów różne pyszności.
    W tym roku - roku przemian w oświacie w uroczystości uczestniczyło kilkadziesięcioro dzieci, ich rodzice oraz dziadkowie.
    Nasza szkoła to miejsce, gdzie uczniowie czują się bezpiecznie, są weseli, a każdy z nich traktowany jest indywidualnie – jeżeli na tym zależy rodzicom przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy, dołączcie do naszej „szkolnej rodziny”!    
- więcej ...Dzień otwarty w naszej szkole - więcej zdjęć w galerii


25.03.2018r      czytelników: 268     


Pan Burmistrz Wojciech Żukowski ufundował stypendia za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Z naszej szkoły stypendia otrzymało 24 uczniów. - więcej ...

25.03.2018r      czytelników: 142     


W niedzielę 4 marca po raz trzeci w Tomaszowie Lubelskim odbył się projekt biegowo-edukacyjny "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" i w ten sposób uczczono pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy po wkroczeniu Armii Czerwonej w 1944 roku nie pogodzili się z narzuconą siłą władzą w Polsce. W biegu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pan dyrektor naszej szkoły Jarosław Korzeń, który biegł w mundurze wojskowym.
25.03.2018r      czytelników: 135     


1 marca odbyły się w naszym mieście uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem Sejmiku Powiatowego, gdzie wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano hymn narodowy. Po powitaniu burmistrza miasta złożono wieńce i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary "Smoczej Jamy". Dalsza część uroczystości odbyła się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno-muzyczny pod kierunkiem Doroty Wysockiej i Małgorzaty Giski. Homilię tematyczną w czasie mszy św.wygłosił ks. prałat Czesław Grzyb.
07.03.2018r      czytelników: 137     

07.03.2018r      czytelników: 142     


24 lutego 2018 r. zorganizowano III Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. - więcej ...
04.03.2018r      czytelników: 142     


str.: 1, 2, 3, 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Aktualności
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !