II Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego

22 kwietnia 2017 roku w Radymnie został rozegrany II Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego. W zawodach wzięło udział 97 uczestników, w tym 39 z UKS Gim Dwójka. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach: seniorów, juniorów i młodzików.

W grupie seniorów zwyciężył Tomasz Kojder (Przeworsk) przed Tomaszem Pańczakiem (Przemyśl) i Januszem Dyrkaczem (Przeworsk). Wysokie szóste miejsce wywalczył junior z tomaszowskiego klubu, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 Adrian Michalski. Jego koledzy klubowi Szymon Węgrzyn i Marcin Prus zajęli miejsca 18 i 19.
Wśród juniorów dominowali szachiści z Tomaszowa. Zwyciężył Kamil Cisek przed Pawłem Borkiem i Norbertem Bukałą. W pierwszej dziesiątce zawody ukończyli: Mikołaj Chudy – 6, Anna Krzaczkowska – 8, Dominika Borek – 10. Pozostali juniorzy z tomaszowskiego klubu zajęli miejsca: Justyna Łukasiewicz – 11, Aleksandra Gromek – 12, Malwina Buczek – 13, Rozalia Wojtowicz – 14, Gabriela Niedorys – 16, Anna Sujko – 17, Anna Kamińska – 18, Krystian Leńczuk – 19, Hubert Prus – 22, Kacper Syty – 26.
W grupie młodzików prym wiedli tomaszowianie. Zwyciężył Paweł Gromek przed Kamilem Koperwasem (obaj UKS Gim Dwójka) i Janem Borysławskim (Przemyśl). Tuż za podium zawody ukończyła kolejna zawodniczka tomaszowskiego klubu Karolina Niedorys. W pierwszej dziesiątce finiszowali: Mateusz Zubiak – 6, Michał Kurzępa – 8 i Julia Kijko – 9. Pozostali zawodnicy UKS Gim Dwójka zajęli miejsca: Dominik Chudy – 11, Błażej Chudy – 12, Stanisław Kot – 13, Marcin Bartecki – 14, Kamińska Katarzyna – 18, Emilia Sprzęczka – 19, Mateusz Krawczyk – 20, Szymon Łagowski – 21, Zuzanna Walentyn – 24, Maciej Żurawski - 25, Otylia Węgrzyn – 27, Wiktoria Wojciechowska – 28, Bartłomiej Olchawa – 29, Wiktoria Berbecka – 30, Wiktoria Kostrubiec – 33.
Obowiązki sędziowskie pełnił Andrzej Krawczyk (Radymno).
Pierwszych trzech zawodników w każdej grupie otrzymało piękne puchary, natomiast pierwszych sześciu atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy szachowych zmagań wrócili z pamiątkowymi dyplomami.
Podziękowania dla rodziców, którzy wspomogli trenera szachistów Ryszarda Żądło.