XX Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Biłgoraja

26. listopada 2017 roku w Biłgorajskim Centrum Kultury rozegrano XX Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta. Zawody zgromadziły 74 szachistów, którzy rywalizowali w dwóch grupach: młodzików i open. W grupie open prowadzono dodatkową klasyfikację juniorek i juniorów do lat 12, 14 i 18. W zawodach wzięła udział liczna grupa szachistów z Tomaszowa (17 z UKS Gim Dwójka i 2 z LUKS Tomasovia).W kategorii open zwyciężył Petro Golubka (Ukraina) przed Łukaszem Dymkiem (Radzyń Podlaski) i Nazarem Ustianovichem (Ukraina). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Tomaszowa był Jacek Klimecki (LUKS Tomasovia), który zajął czwarte miejsce.
W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Kowara (Trzcianka) przed Magdaleną Zygmunt (Rudnik n. Sanem) i Gabrielą Niedorys (UKS Gim Dwójka). Wśród juniorek do lat 18 pierwsze miejsce zajęła Gabriela Niedorys  wyprzedzając Małgorzatę Muszyńską (Leżajsk) i Kamilę Czerniak (Aleksandrów). W grupie juniorów do lat 18 triumfował Hubert Mucha (Biłgoraj) przed Danielem Pietrasiem (LUKS Tomasovia) i Kacprem Kłokiem (Leżajsk). W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Magdalena Zygmunt przed Patrycją Zygmunt i Natalią Słoniec (wszystkie Rudnik n. Sanem). Czwarte miejsce wywalczyła Aleksandra Gromek (SP2/UKS Gim Dwójka). W grupie juniorów do lat 14 zwyciężył Norbert Bukała (SP2/UKS Gim Dwójka) przed Karolem Szymańskim (Ożarów) i Jakubem Żerebcem (Biłgoraj). W klasyfikacji juniorów do lat 12 zwyciężył Adrian Słoniec (Rudnik n. Sanem) przed Mateuszem Zubiakiem (SP2/UKS Gim Dwójka) i Jakubem Rutkowskim (Biłgoraj).
W grupie młodzików zarówno w klasyfikacji dziewcząt, jak i chłopców triumfowali zawodnicy UKS Gim Dwójka. W klasyfikacji młodziczek prym wiodły szachistki z Tomaszowa z SP2/UKS Gim Dwójka, które zajęły pierwszych pięć miejsc. Zwyciężyła Zuzanna Walentyn przed Karoliną Niedorys i Wiktorią Wojciechowską. Kolejne dwa miejsca przypadły Emilii Sprzęczce i Wiktorii Kostrubiec.
Wśród młodzików zwyciężył Paweł Gromek przed Kacprem Koprem (obaj SP2/UKS Gim Dwójka) i Wojciechem Hurkałą (Tereszpol Kukiełki). Pozostali tomaszowscy zawodnicy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, zajęli miejsca: Miłosz Byczuk – 4, Miłosz Kiełbasa – 5, Szymon Łagowski – 12, Szymon Kostrubiec – 18.
Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary, pierwszych trzech zawodników nagrody rzeczowe.