Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


OdwiedzinWojewódzkie Igrzyska Dzieci, Młodzieży i Licealiada w szachach drużynowych

W okresie od 29. listopada do 8. rudnia rozegrano finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci, Młodzieży i Licealiady w szachach drużynowych. We wszystkich rozgrywkach uczniowie tomaszowskich szkół mogą się pochwalić wspaniałymi wynikami. 29. listopada do rywalizacji przystąpili uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjów. W zawodach rozegranych w Aleksandrowie wystartowało 16 drużyn. Ton grze nadawali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa. Po remisie z głównym konkurentem – Szkołą Podstawowa nr 3 z Międzyrzeca Podlaskiego kolejne rundy były popisem gry tomaszowian. Pewnie zwyciężyli we wszystkich meczach i po raz kolejny przywieźli tytuł Mistrza Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży i Puchar Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego do Tomaszowa. Drugie miejsce zajęła Prywatna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi z Lublina, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 z Międzyrzeca Podlaskiego.


Złota drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Cisek, Adrian Michalski, Norbert Bukała, Dominika Borek. Ponadto Dominika Borek otrzymała puchar za najlepszy wynik w klasyfikacji dziewcząt. Opiekunem drużyny był Ryszard Żądło.
Tydzień później 6. grudnia młodsza reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa udała się do Zamościa na Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych. W zawodach wzięło udział 15 drużyn. Młodsi szachiści chcieli dorównać starszym kolegom. Niestety, nie udało się im wywalczyć zaszczytnego tytułu Mistrza Wojewódzkich Igrzysk Dzieci. W pojedynku z głównym konkurentem – Szkołą Podstawową nr 3 z Międzyrzeca przegrali w minimalnym stosunku, co pogrzebało ich szanse na triumf w klasyfikacji końcowej. Zwycięstwo odniosła szkoła z Międzyrzeca Podlaskiego, tytuł wicemistrzów wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 z Lubartowa. Srebrna drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Borek, Mikołaj Chudy, Paweł Gromek, Karolina Niedorys. Opiekunem drużyny był Ryszard Żądło.
Jako ostatni do rywalizacji na 64 polach przystąpili licealiści. 8. grudnia w Tomaszowskim Domu Kultury rozegrano finał Wojewódzkiej Licealiady w szachach drużynowych. W finale wystąpiło 10 drużyn. Zawody miały bardzo ciekawy przebieg. Trudno było wskazać faworyta, co rundę następowała zmiana lidera. Ostatnia runda miała zadecydować, którym drużynom przypadną medale. Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna Zespołu Szkół nr 1 z Tomaszowa, która wyprzedziła licealistów z Zamościa i Biłgoraja. Złota drużyna zagrała w składzie: Daniel Pietraś, Szymon Węgrzyn, Michał Żabicki, Maja Kargol. Opiekunem drużyny był Andrzej Gdański.
Kolejny rok wspaniałych sukcesów tomaszowskich szachistów w rozgrywkach Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego. Wszyscy wymienieni uczniowie z tomaszowskich szkół wywodzą się ze Szkoły Podstawowej nr 2. Warto dodać, że w srebrnej drużynie z Zamościa grało również dwoje byłych uczniów z SP 2.
Mamy nadzieję, że punkty uzyskane przez szachistów  przyczynią się do wysokich miejsc w klasyfikacji końcowej rywalizacji sportowej szkół województwa lubelskiego.


Zobacz też:

Dobry występ szachistów w Chodlu

III Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy

Wspaniały sukces naszych szachistów

Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych i szybkich

Mistrzostwa Miasta w szachach

IX Memoriał Szachowy im. Marka Łobejko

IX Barbórkowy Turniej Szachowy w Łęcznej

Szachiści grają dla Polonii

XX Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza BiłgorajaGaleria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Szachy
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !