Kreatywna szkoł@

III Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy

24 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie został rozegrany III Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy. Zawody zgromadziły 36 dwuosobowych drużyn. Członkowie poszczególnych zespołów byli powiązani ze sobą bliższymi lub dalszymi więzami rodzinnymi. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na partię dla zawodnika. Drużyny klasyfikowano w dwóch kategoriach: rodzeństw i zespołów mieszanych (osoba dorosła+dziecko).
Ceremonii otwarcia zawodów dokonał pomysłodawca rodzinnej rywalizacji przy szachownicach Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jarosław Korzeń. W swoim wystąpieniu nawiązał do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz o roli Marszałka Józefa Piłsudskiego w tym historycznym wydarzeniu. Patriotycznym akcentem zawodów było wyjście uczestników przed budynek szkoły i zapalenie symbolicznego znicza przy pomniku patrona szkoły. Turniej został zgłoszony przez organizatorów do akcji PZSzach „100 turniejów na stulecie Odzyskania Nie-podległości”.
W kategorii drużyn mieszanych zwyciężyli Kamil i Marek Ciskowie wyprzedzając Adriana i Roberta Michalskich oraz Rozalię i Mariusza Wojtowiczów.
W klasyfikacji rodzeństw zwyciężyli Dominika i Paweł Borkowie, którzy oka-zali się najlepszymi w całym turnieju. Drugie miejsce Aleksandra i Paweł Gromkowie, a trzecie Dominik i Mikołaj Chudy. Najmłodszym rodzeństwem byli Weronika i Dawid Mandziukowie z Majdanu Górnego.
Pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary, natomiast wszystkie drużyny dyplomy i drobne upominki.
Zawody przygotowali  oraz pełnili obowiązki sędziowskie Elżbieta i Ryszard Żądło, nauczyciele szachów w SP 2.
Zawody cieszą się dużą popularnością, świadczy o tym liczba uczestników. Najważniejszym celem tego turnieju nie jest rywalizacja sportowa, liczy się przede wszystkim integracja i wspólne rodzinne spędzenie wolnego czasu.