Kreatywna szkoł@

Dobry występ szachistów w Chodlu

21. stycznia 2018 r. w Chodlu rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Chodel. Zawody zgromadziły 135 szachistów, w tym 33 z UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski. Zawodnicy rywalizowali w jednej grupie, klasyfikację prowadzono w kategoriach: open, kobiety, juniorzy i juniorki do lat 10 oraz 14. Turniej zaliczany był do rankingu FIDE w szachach szybkich.
W kategorii open zwyciężył Maciej Marszałek (Nowy Sącz) przed Pawłem Stomą i Piotrem Polkowskim (obaj Lublin). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem UKS Gim Dwójka był Karol Wolczyk, który wywalczył 22 miejsce. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Waszczuk (Międzyrzec Podlaski) przed Weroniką Frączek (Lublin) i Magdalena Kowarą (Trzcianka). Na miejscu czwartym zawody ukończyła Dominika Borek (UKS Gim Dwójka). Pozostałe zawodniczki tomaszowskiego klubu zajęły miejsca: Anna Kamińska – 9, Anna Sujko – 10.
Wśród juniorów do lat 14 zwyciężył Adrian Michalski przed Norbertem Bukałą i Mikołajem Chudym (wszyscy SP 2, UKS Gim Dwójka). Pozostali zawodnicy z Tomaszowa (SP 2, UKS Gim Dwójka) zajęli miejsca: Paweł Gromek – 5, Miłosz Kiełbasa – 7, Kacper Koper – 8, Mateusz Zubiak – 10, Stanisław Kot – 11, Kamil Koperwas – 12, Bartłomiej Olchawa – 14, Błażej Chudy – 15.
W tej samej grupie wiekowej juniorek zwyciężyła Karolina Niedorys przed Aleksandrą Gromek i Anną Krzaczkowską (wszystkie SP 2,  UKS Gim Dwójka). Ko-lejne dwa miejsca także przypadły zawodniczkom tomaszowskiego klubu: Katarzynie Kamińskiej – 4 i Wiktorii Berbeckiej – 5.
Wśród dziesięciolatków i młodszych triumfował Wojciech Borowik (Lublin) przed Szymonem Łagowskim i Dominikiem Chudym (obaj SP 2,  UKS Gim Dwójka). Pozostali młodzicy z tomaszowskiego klubu zajęli miejsca: Aleks Maryńczak – 5, Rafał Bryk – 7, Jan Krzaczkowski – 8, Szymon Kostrubiec – 12. W grupie dziewcząt zwyciężyła Julia Kijko przed Emilią Sprzęczką (obie SP 2,  UKS Gim Dwójka) i Moniką Borowik (Lublin). Pozostałe zawodniczki z Tomaszowa zajęły miejsca: Zuzanna Walentyn – 4, Wiktoria Wojciechowska – 5, Wiktoria Kostrubiec – 7.
Obowiązki sędziowskie pełnił Zbigniew Pyda (Lublin).
Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary, natomiast zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 6 nagrody finansowe (seniorzy), rzeczowe (juniorzy).
Sportowym pokłosiem zawodów było podniesienie międzynarodowych ran-kingów przez większość tomaszowskich juniorów, co napawa optymizmem na przyszłość. Słowa podziękowania należą się rodzicom: Ewie Sprzęczce, Małgorzacie Niedorys, Magdalenie Chudy, Krzysztofowi Gromkowi, Ryszardowi Brykowi za pomoc w opiece nad młodymi szachistami. Opiekę trenerską sprawował Ryszard Żądło.