Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Aktualności
str.: 1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,


07.06.2018r      czytelników: 208     


https://www.tomaszowiak.net/wiadomosci/24578/Pobiegli-w-sztafecie,-by-oddac-hold-Bohaterom-i-podziekowac-za-%22Niepodlegla%22 

07.06.2018r      czytelników: 158     


3 VI 2018 r. wiele osób brało udział w biegu na 100 km, którego trasa prowadziła z Tomaszowa Lubelskiego przez okoliczne gminy, by zakończyć się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego koło Nadleśnictwa w Tomaszowie. Szkoła Podstawowa nr 2 organizowała ten bieg pod hasłem „100-krotne dzięki za Niepodległą”. 

Co pięć kilometrów można było rozpocząć albo zakończyć udział w przedsięwzięciu, co poświadczano na kolejnych punktach okolicznościowymi pieczątkami. Najbardziej wytrwali pokonywali dystans 20 km, a zdarzało się, że i dłuższy. Biegli młodzi i starsi, zmagając się z upałem, zmęczeniem, własną niemocą. Prowadzący biegli z flagą i ogniem wolności. Od niego zawodnicy zapalali symboliczne znicze w miejscach pamięci i przy pomnikach poświęconych Józefowi Piłsudskiemu. Po zakończeniu biegu odprawiono mszę św. Po niej wręczano certyfikaty i medale (od brązowych po diamentowe) za pokonanie określonych dystansów. To był piękny dzień, cieszyliśmy się z wolności, wspólnego działania, braterstwa. Więcej zdjęć na stronie: gim2tomaszow.pl - więcej ...
04.06.2018r      czytelników: 204     


W niedzielę 3 VI 2018 r. o siódmej rano rozpoczął się przygotowywany przez Szkołę Podstawową nr 2 bieg sztafetowy na 100 kilometrów, odbywający się pod hasłem „100-krotne dzięki za Niepodległą”. Przedsięwzięciu, wpisującemu się w obchody stulecia odzyskania niepodległości, patronują: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk. - więcej ...
16.06.2018r      czytelników: 126     


W niedzielę 3 VI 2018 r. o siódmej rano rozpoczął się przygotowywany przez Szkołę Podstawową nr 2 bieg sztafetowy na 100 kilometrów, odbywający się pod hasłem „100-krotne dzięki za Niepodległą”.

Przedsięwzięciu patronują: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk. Na rynku Tomaszowa przed siódmą zgromadzili się licznie zawodnicy, władze miasta, pierwsi kibice. Bieg rozpoczął się przy kościele Zwiastowania NMP, gdzie ksiądz prałat Czesław Grzyb pobłogosławił uczestników. Trasa biegu poprowadzi przez nasze miasto i okoliczne gminy: Tomaszów, Jarczów, Rachanie, Susiec, Tarnawatkę, Tyszowce.

Zobaczcie, kto nie spał dzisiejszego ranka i w pełni sił szykował się do biegu. Więcej zdjęć na stronie: gim2tomaszow.pl
20.05.2018r      czytelników: 149     


http://www.tomaszow-lubelski.pl/?id=106&zoom=1709

20.05.2018r      czytelników: 218     


Więcej zdjęć patrz galeria zdjęć i SADZENIE DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI 
14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona charakter patriotyczny a jej ukoronowaniem było posadzenie „Dębu Niepodległości”.
W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli: Tomasz Zieliński – dyrektor Zamojskiej Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Wojciech Żukowski – burmistrz miasta, Leszek Dmitroca – nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów, ksiądz dziekan Czesław Grzyb, pan Andrzej Dmitroca - przedstawiciel Rady Rodziców, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
Pan dyrektor Jarosław Korzeń przywitał gości, naświetlił ideę tego rodzaju uroczystości, a potem głos zabierali zaproszeni goście. Pan nadleśniczy, który przywiózł sadzonkę dębu, odczytał list Jerzego Sądla, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, skierowany do społeczności szkolnej. Wyjaśnił też, że ta konkretna sadzonka dzięki wykorzystaniu przy jej szczepieniu zrazu z kilkusetletniego dębu „Bartek” jest z nim genetycznie tożsama. Możemy się więc pochwalić, że fragment legendarnego „Bartka” rośnie tuż obok naszej szkoły.
Po wystąpieniach gości odbyła się najważniejsza część uroczystości. Zaproszeni goście, dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli i społeczności uczniowskiej dokonali aktu posadzenia drzewka, które odtąd będzie nam przypominać odzyskanie niepodległości w 1918 roku.
   Następnie uczniowie  przygotowani przez panie:  Renatę Śrutwę-Krupę, Martę Prus i Małgorzatę Giskę zaprezentowali program słowno-muzyczny. 
Na zakończenie uroczystości  dyrektor Jarosław Korzeń  podziękował wszystkim zgromadzonym za uczestnictwo w tych wydarzeniach.
Obecna akcja uroczystego sadzenia dębów nawiązuje do  wydarzeń z lat 1918-192, kiedy to społeczeństwo naszego kraju, dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości, sadziło drzewa pamięci – szczególnie dęby. Dąb zawsze kojarzy się z siłą, potęgą, niezmiennością i długowiecznością. „Dęby Pamięci” symbolizują nieprzemijającą pamięć o Wielkich Polakach oraz ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.
15.05.2018r      czytelników: 91     


W czwartek 10 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Suścu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Chmurzyńska V a, Paulina Miszczyszyn V a, Kacper Mazepa V a, Filip Palak V a pod opieką p. Krzysztofy Kulas. Zawodnicy mieli do rozwiązania test z przepisów w ruchu drogowym, test zawierający dziesięć skrzyżowań, zadanie praktyczne z udzielania pierwszej pomocy. Ponadto każdy z zawodników musiał pokonać tor przeszkód na rowerze. Po zaciętej rywalizacji drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce zdobywając puchar i dyplom, a każdy z zawodników otrzymał nagrody indywidualne sponsorowane przez Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim.

20.05.2018r      czytelników: 132     


Dnia 9 maja 2018 r. o 8.30 wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę szkolną do Krakowa. Podróż autokarem trwała około czterech godzin. Po przyjeździe do Wieliczki zwiedziliśmy Kopalnię Soli. Następnie pojechaliśmy do miejsca noclegu w „Babilonie”. Zjedliśmy pyszną obiadokolację, czyli pizzę. Wieczór w Krakowie zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ 10 minut drogi od naszego hostelu był stadion Wisły Kraków, gdzie wybraliśmy się ma mecz. Pierwszy raz byliśmy na tak dużym stadionie, dlatego zrobiło to na nas duże wrażenie. Mecz był ciekawy i super się bawiliśmy.
Następnego dnia zwiedzaliśmy Wawel, Katedrę, Muzeum Katedralne z włócznią św. Maurycego, Dzwon Zygmunta, groby władców Polski. Byliśmy przy trumnie Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej, która zginęła podczas katastrofy samolotowej. Później udaliśmy się do kościoła na Skałce. To zwiedzanie było bardzo ciekawe i pouczające.
Po południu, by odpocząć, udaliśmy się do Aquaparku, w którym jest najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia wodna licząca 800 m. Po miło spędzonym czasie pojechaliśmy na kolację i mieliśmy trochę czasu dla siebie.
W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się na Wawel z pocztem sztandarowym, aby złożyć hołd patronowi naszej szkoły w 83 rocznicę jego śmierci. Potem odbył się przemarsz ulicami Krakowa  do Domu im. Józefa Piłsudskiego na Oleandrach. Tu po powitaniach i prelekcji odbyło się rozwiązanie konkursu na temat „Rola Józefa Piłsudskiego w życiu narodu i państwa”. W tym konkursie nasza klasa zajęła dwa pierwsze miejsca. Po rozdaniu nagród poszliśmy na obiad przez Park Jordana podziwiając Rzeźby Słynnych Polaków i naturalnej wielkości (2,3 m) pomnik Niedźwiedzia Wojtka „żołnierza” z Armii Andersa. Ostatnim punktem naszej wycieczki były Łagiewniki, gdzie oglądaliśmy celę siostry Faustyny, a później w kościele ucałowaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny. 
Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ była pouczająca, ciekawa i wesoła.
Joanna Grundas i Przemysław Wawrzusiszyn kl. VI”a”
11.05.2018r      czytelników: 118     


11.05.2018r      czytelników: 99     


  Kolejnym punktem obchodów Świąt Majowych były uroczystości miejskie, które miały miejsce 2 i 3 maja przy U. M., w kościele p.w. Zwiastowania N. M. P. oraz przy pomniku Konstytucji 3 Maja i pomniku Tadeusza Kościuszki w których uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czynnie uczestniczyli. 

str.: 1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Aktualności
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !