Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Aktualności
str.: 1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,


20.05.2018r      czytelników: 157     


Więcej zdjęć patrz galeria zdjęć i SADZENIE DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI 
14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona charakter patriotyczny a jej ukoronowaniem było posadzenie „Dębu Niepodległości”.
W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli: Tomasz Zieliński – dyrektor Zamojskiej Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Wojciech Żukowski – burmistrz miasta, Leszek Dmitroca – nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów, ksiądz dziekan Czesław Grzyb, pan Andrzej Dmitroca - przedstawiciel Rady Rodziców, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
Pan dyrektor Jarosław Korzeń przywitał gości, naświetlił ideę tego rodzaju uroczystości, a potem głos zabierali zaproszeni goście. Pan nadleśniczy, który przywiózł sadzonkę dębu, odczytał list Jerzego Sądla, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, skierowany do społeczności szkolnej. Wyjaśnił też, że ta konkretna sadzonka dzięki wykorzystaniu przy jej szczepieniu zrazu z kilkusetletniego dębu „Bartek” jest z nim genetycznie tożsama. Możemy się więc pochwalić, że fragment legendarnego „Bartka” rośnie tuż obok naszej szkoły.
Po wystąpieniach gości odbyła się najważniejsza część uroczystości. Zaproszeni goście, dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli i społeczności uczniowskiej dokonali aktu posadzenia drzewka, które odtąd będzie nam przypominać odzyskanie niepodległości w 1918 roku.
   Następnie uczniowie  przygotowani przez panie:  Renatę Śrutwę-Krupę, Martę Prus i Małgorzatę Giskę zaprezentowali program słowno-muzyczny. 
Na zakończenie uroczystości  dyrektor Jarosław Korzeń  podziękował wszystkim zgromadzonym za uczestnictwo w tych wydarzeniach.
Obecna akcja uroczystego sadzenia dębów nawiązuje do  wydarzeń z lat 1918-192, kiedy to społeczeństwo naszego kraju, dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości, sadziło drzewa pamięci – szczególnie dęby. Dąb zawsze kojarzy się z siłą, potęgą, niezmiennością i długowiecznością. „Dęby Pamięci” symbolizują nieprzemijającą pamięć o Wielkich Polakach oraz ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.
15.05.2018r      czytelników: 51     


W czwartek 10 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Suścu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Chmurzyńska V a, Paulina Miszczyszyn V a, Kacper Mazepa V a, Filip Palak V a pod opieką p. Krzysztofy Kulas. Zawodnicy mieli do rozwiązania test z przepisów w ruchu drogowym, test zawierający dziesięć skrzyżowań, zadanie praktyczne z udzielania pierwszej pomocy. Ponadto każdy z zawodników musiał pokonać tor przeszkód na rowerze. Po zaciętej rywalizacji drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce zdobywając puchar i dyplom, a każdy z zawodników otrzymał nagrody indywidualne sponsorowane przez Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim.

20.05.2018r      czytelników: 78     


Dnia 9 maja 2018 r. o 8.30 wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę szkolną do Krakowa. Podróż autokarem trwała około czterech godzin. Po przyjeździe do Wieliczki zwiedziliśmy Kopalnię Soli. Następnie pojechaliśmy do miejsca noclegu w „Babilonie”. Zjedliśmy pyszną obiadokolację, czyli pizzę. Wieczór w Krakowie zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ 10 minut drogi od naszego hostelu był stadion Wisły Kraków, gdzie wybraliśmy się ma mecz. Pierwszy raz byliśmy na tak dużym stadionie, dlatego zrobiło to na nas duże wrażenie. Mecz był ciekawy i super się bawiliśmy.
Następnego dnia zwiedzaliśmy Wawel, Katedrę, Muzeum Katedralne z włócznią św. Maurycego, Dzwon Zygmunta, groby władców Polski. Byliśmy przy trumnie Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej, która zginęła podczas katastrofy samolotowej. Później udaliśmy się do kościoła na Skałce. To zwiedzanie było bardzo ciekawe i pouczające.
Po południu, by odpocząć, udaliśmy się do Aquaparku, w którym jest najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia wodna licząca 800 m. Po miło spędzonym czasie pojechaliśmy na kolację i mieliśmy trochę czasu dla siebie.
W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się na Wawel z pocztem sztandarowym, aby złożyć hołd patronowi naszej szkoły w 83 rocznicę jego śmierci. Potem odbył się przemarsz ulicami Krakowa  do Domu im. Józefa Piłsudskiego na Oleandrach. Tu po powitaniach i prelekcji odbyło się rozwiązanie konkursu na temat „Rola Józefa Piłsudskiego w życiu narodu i państwa”. W tym konkursie nasza klasa zajęła dwa pierwsze miejsca. Po rozdaniu nagród poszliśmy na obiad przez Park Jordana podziwiając Rzeźby Słynnych Polaków i naturalnej wielkości (2,3 m) pomnik Niedźwiedzia Wojtka „żołnierza” z Armii Andersa. Ostatnim punktem naszej wycieczki były Łagiewniki, gdzie oglądaliśmy celę siostry Faustyny, a później w kościele ucałowaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny. 
Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ była pouczająca, ciekawa i wesoła.
Joanna Grundas i Przemysław Wawrzusiszyn kl. VI”a”
11.05.2018r      czytelników: 78     


11.05.2018r      czytelników: 60     


  Kolejnym punktem obchodów Świąt Majowych były uroczystości miejskie, które miały miejsce 2 i 3 maja przy U. M., w kościele p.w. Zwiastowania N. M. P. oraz przy pomniku Konstytucji 3 Maja i pomniku Tadeusza Kościuszki w których uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czynnie uczestniczyli. 

11.05.2018r      czytelników: 51     

11.05.2018r      czytelników: 57     


20 kwietnia 2018 roku w gmachu Politechniki Lubelskiej odbyło się uroczyste podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie tym brało udział dwóch uczniów z naszej szkoły. Jeden z nich – Jakub Pilchoń został laureatem a drugi – Mikołaj Markowski został finalistą tego konkursu. Po części oficjalnej i wręczeniu nagród uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na pokazy w wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Uczniom gratulujemy!  - opiekun Dionizy Mróz08.05.2018r      czytelników: 73     


Listy uczniów przyjętych do szkoły w wyniku postępowania rekrutacyjnego i po zebraniu oświadczeń od rodziców zamieszczone są w zakładce Informacje i ogłoszenia.

11.05.2018r      czytelników: 125     


Trzeci Maja to jeden z tych szczególnych dni w naszej historii, dzień doniosły i uroczysty. Obchody tego święta rozpoczęliśmy 27 kwietnia w naszej szkole akademią. Program patriotyczno-religijny zaprezentowali uczniowie z kl. IV-VII, przygotowany pod kierunkiem p. Doroty Puźniak i p. Małgorzaty Giski.
    Kolejnym punktem obchodów będą uroczystości miejskie, które będą miały miejsce 2 i 3 maja przy U. M., w kościele p.w. Zwiastowania N. M. P. oraz przy pomniku Konstytucji 3 Maja i pomniku Tadeusza Kościuszki. 
07.05.2018r      czytelników: 103     


25 kwietnia 2018 r. szachiści z naszej szkoły zdobyli I miejsce w drużynowym turnieju dla klas IV – VI i I – III w ramach I Międzynarodowego Kongresu Edukacyjnego ” IT  i Szachy” w Jasionce koło Rzeszowa.
W zawodach wzięło udział 161 czteroosobowych drużyn. Główną nagrodą było 12 laptopów, które trafiły do naszej szkoły.
Opiekunami  naszych uczniów są p. Elżbieta i Ryszard Żądłowie.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.
str.: 1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Aktualności
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !