Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Aktualności
str.: 1, 2, 3, 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,


13.04.2018r      czytelników: 132     "STOP ŚMIERCI ! JEDŹ BEZPIECZNIE"


23.04.2018r      czytelników: 172     


Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt: „Bieg po zdrowie”. Program opracowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami. Patronami honorowymi są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia i Rzecznik Praw Dziecka. 
Skierowany jest on do uczniów klas czwartych szkoły podstawowej, a jego celem jest zapobieganie używania wyrobów tytoniowych wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia wolnego od nikotyny.
Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są w klasie IV e, a koordynatorem programu jest pani Elżbieta Przybyła.
Zajęcia prowadzone są za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, podczas których uczniowie przeprowadzają wywiady z osobami palącymi oraz niepalącymi, liczą koszty związane z paleniem papierosów, pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzą komiks z bohaterami programu. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie są zachęcani do aktywnego udziału w programie poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżenia, refleksje czy własne pomysły. 
Program jest skierowany także do rodziców/opiekunów, gdyż jak wskazują badania naukowe, zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.
Wsparciem w realizacji programu jest cykl filmów edukacyjnych, nagrany przez Główny Inspektorat Sanitarny wraz z ekspertami z dziedziny psychologii oraz autorami programu.
11.04.2018r      czytelników: 164     


11 kwietnia pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie przeprowadzili w naszej szkole zajęcia profilaktyczne pt. "KLIKAM Z GŁOWĄ".

09.04.2018r      czytelników: 155     


9 kwietnia 2018 roku uczniowie klas III-VI naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. „Pan Kleks” przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Zostało ono zrealizowane w oparciu o książkę Jana Brzechwy
„Akademia pana Kleksa”.
Bohaterami spektaklu byli uczniowie szkoły Ambrożego Kleksa, pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał pan Kleks, którego wyczyny i niecodzienne pomysły mogliśmy podziwiać. 
Uczestnicy spektaklu mogli obejrzeć pasjonujące zajęcia prowadzone przez tego wychowawcę. Również w niezwykle ciekawy sposób przedstawiona historia szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka, wzruszyła wielu. Ukazała, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia.
Aktorzy wrocławskiej sceny doskonale wcielili się w postaci książkowe. Scenografia zrobiła dobre wrażenie na widzu, uświetniała ją gra świateł i baśniowe kostiumy. Sceny poprzedzano elementami muzycznymi i innymi utworami Brzechwy, które dodawały dramaturgii niektórym wydarzeniom.
27.04.2018r      czytelników: 175     


9 kwietnia na stadionie OSiR Tomasovia odbyła się V Spartakiada Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod honorowym patronatem posła na Sejm RP p. Sławomira Zawiślaka. W tym dniu w naszej szkole odbyły się zawody szachowe dla uczniów szkół podstawowych, które były elementem tej spartakiady.
09.04.2018r      czytelników: 140     


27 lutego 2018 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Marty Prus wzięła udział w inauguracji akcji „Paszport Patriotyczny”. Projekt, skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ma zachęcać wszystkich mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego do uczestnictwa w uroczystościach patriotycznych oraz włączyć ich w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
   Uroczystość, która miała miejsce w Tomaszowskim Domu Kultury, rozpoczęła się od okolicznościowego koncertu w wykonaniu chóru „Tomaszowiacy”, uczniów z SP nr 1 oraz wokalistek z naszej szkoły. Następnie Burmistrz Miasta pan Wojciech Żukowski przedstawił ideę „Paszportu 
Udział właściciela paszportu w uroczystościach będzie potwierdzany okolicznościową pieczęcią, a szczegółowe informacje na temat wydarzeń będą zamieszczane na plakatach i stronie www.tomaszow-lubelski.pl. 
Wśród osób, które zdobędą najwięcej pieczątek rozlosowane zostaną cenne nagrody.09.04.2018r      czytelników: 162     


Miło nam poinformować, że Maja Rębisz uczennica III klasy gimnazjum i Aleksandra Halusiak uczennica klasy VII otrzymały Stypendia  Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Dziewczęta od kilku lat pracują pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Giski, osiągając liczne sukcesy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.  Biorą udział w konkursach, festiwalach i przeglądach, koncertach charytatywnych i występach okolicznościowych. Gratulujemy!19.03.2018r      czytelników: 277     


9 III 2018 r. uczniowie osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie zostali zaproszeni na spotkanie z władzami naszego miasta. W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 takich uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 było 46, w tym 22 osoby to uczniowie klas VII, II i III gimnazjum. - więcej ...
25.03.2018r      czytelników: 337     


10 marca 2018 r. dzieci w wieku przedszkolnym wraz rodzicami odwiedziły naszą szkołę, by przekonać się, że od września warto zostać jej uczniami. Bardzo trudno jest w ciągu dwóch godzin pokazać, jaką przyjazną placówką jest nasza szkoła. Zrobiliśmy wszystko, by nasi mali goście mogli zorientować się, jak wygląda tu nauka i zabawa oraz  że przebywanie w szkole wiąże się z przyjemnością i poczuciem, iż wszyscy – dorośli i dzieci, tworzymy zgraną „szkolną rodzinę”. 
    Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1000 serdecznym powitaniem przybyłych gości przez dyrektora szkoły, pana Jarosława Korzenia. Po powitaniu przyszedł czas na wysłuchanie prezentacji na temat historii Szkoły Podstawowej nr 2. Potem goście przeszli do świetlicy szkolnej, gdzie mogli obejrzeć przedstawienie, potem w klasach pokazy multimedialne, pooglądać książki czy stworzyć piękną pracę plastyczną. Przecież trzeba było się  zorientować, jak wyglądają lekcje i co dzieci będą na nich robiły! Zwiedzanie placówki i poszczególnych pracowni wiązało się z dużymi emocjami. Rodzice i dzieci dowiedzieli się, jakie zajęcia dodatkowe oferuje szkoła, mieli okazję uczestniczyć w pokazowej rozgrywce szachowej oraz zajęciach sportowych w sali gimnastycznej. Po wielu emocjach należało uzupełnić utracone kalorie, więc w stołówce szkolnej czekały na przyszłych uczniów różne pyszności.
    W tym roku - roku przemian w oświacie w uroczystości uczestniczyło kilkadziesięcioro dzieci, ich rodzice oraz dziadkowie.
    Nasza szkoła to miejsce, gdzie uczniowie czują się bezpiecznie, są weseli, a każdy z nich traktowany jest indywidualnie – jeżeli na tym zależy rodzicom przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy, dołączcie do naszej „szkolnej rodziny”!    
- więcej ...Dzień otwarty w naszej szkole - więcej zdjęć w galerii


25.03.2018r      czytelników: 323     


Pan Burmistrz Wojciech Żukowski ufundował stypendia za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Z naszej szkoły stypendia otrzymało 24 uczniów. - więcej ...

str.: 1, 2, 3, 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Aktualności
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !