Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Plan lekcji
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Aktualności
str.: 1, 2, 3, 4, 5 , 6, 7, 8, 9,


21.03.2017r      czytelników: 67     
21.03.2017r      czytelników: 108     

10.04.2017r      czytelników: 125     


We wtorek 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Uczniowie klas IV, V i VI wezmą udział w konkursach na sali gimnastycznej. Zabawę rozpoczniemy na trzeciej lekcji o godz. 945, gdzie klasy przychodzą pod opieką nauczycieli (plecaki należy zostawić w salach). Tego dnia odbędzie się konkurs indywidualny na najbardziej pomysłowe nakrycie głowy w stylu ludowym lub z elementami wiosennymi, w którym mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Przeprowadzimy również konkurs drużynowy, w którym trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas wykażą się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi tradycji ludowych, walcząc o nagrodę dla swojej klasy. Zapraszamy do wspólnej zabawy. - więcej ...03.03.2017r      czytelników: 123     


Bieg po zdrowie to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. W tym roku szkolnym będzie miała miejsce I edycja programu, która obejmie do 20% szkół podstawowych w Polsce. - więcej ...03.03.2017r      czytelników: 294     


3 lutego 2017r. przedstawiciele naszej szkoły z  klas czwartych,  piątych i szóstych uczestniczyli w pierwszym etapie Konkursu Matematycznego „Szpak”, którego organizatorem jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas IV, 16 uczniów z klas V i 25 uczniów z klas VI. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. Oto ci, którzy zakwalifikowali się do II etapu:
01.03.2017r      czytelników: 76     


28 lutego odbyły się eliminacje środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV-VI.

Do II etapu, który odbędzie się 10 marca 2017r. w Urzędzie Miasta, zakwalifikowali się:

Michał Chlebicki – IV b

Mateusz Lisowski – VI d

Michał Borek – VIc01.03.2017r      czytelników: 95     


28 lutego ukazały się wyniki Stypendiady Polonistycznej – ogólnopolskiego konkursu czytelniczego, literackiego i ortograficznego, którego organizatorem jest Firma Edukacyjna „Orzeł”. Celem stypendiady jest promowanie uczniów zdolnych i umożliwienie im rozwoju zainteresowań.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły z klas V i VI.

Oto wyniki:

Konkurs ortograficzny „Ortograf” – I miejsce zajęły: Malwina Wawryszczuk (Vc), Anna Buczkowska (VIc), Weronika Maciesza (VIc), Emilia Ralska (VIc); II miejsce zajęła Zuzanna Jakubus (VIc). Wyróznienia otrzymały: Wiktoria Palak (VIc) i Ewa Mazur (VId).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

28.02.2017r      czytelników: 66     


W dniu 26. 02. 2017 r. odbył się Ogólnopolski bieg Tropem Wilczym. Bieg ma za zadanie uczczenie pamięci pomordowanych przez komunistycznych oprawców Żołnierzy Wyklętych, którzy nie pogodzili się z utratą niepodległości na rzecz komunistycznego wroga i podjęli nierówną z nim walkę. W Tomaszowie wystartowało przeszło 150 uczestników, w tym 20 z naszej szkoły. Wszyscy nasi uczniowie mieli opaski na prawym przedramieniu z inicjałami naszej szkoły i Polski Walczącej oraz tarcze szkolne na piersi. Opiekunami uczniów a także pomocnikami organizatorów całego biegu byli pani Ewa Wolanin-Bukała, pan Wojciech Przybyła oraz dyrektor Jarosław Korzeń - przebrany za Żołnierza Wyklętego Zygmunta Szendzielorza pseudonim Łupaszka. Grono pedagogiczne oraz dyrekcja pragnie podziękować wszystkim dzieciom naszej szkoły, którzy wzięli udział w biegu a także oraz paniom ze świetlicy za wykonanie pięknych opasek patriotycznych oraz tarcz szkolnych.
01.03.2017r      czytelników: 143     


23 lutego 2017 roku w naszej szkole odbył się kiermasz pączków i innych pysznych słodkości, w ten sposób chcieliśmy nawiązać do tradycji tłustego czwartku. - więcej ...
15.02.2017r      czytelników: 116     


11 lutego 2017 r. dzieci w wieku przedszkolnym wraz rodzicami odwiedziły naszą szkołę, by przekonać się, że od września warto zostać jej uczniami. Bardzo trudno jest w ciągu dwóch godzin pokazać, jaką przyjazną placówką jest nasza szkoła. Zrobiliśmy wszystko, by nasi mali goście mogli zorientować się, jak wygląda tu nauka i zabawa oraz  że przebywanie w szkole wiąże się z przyjemnością i poczuciem, iż wszyscy – dorośli i dzieci, tworzymy zgraną „szkolną rodzinę”.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00 serdecznym powitaniem przybyłych gości przez dyrektora szkoły, pana Jarosława Korzenia. Po powitaniu przyszedł czas na obejrzenie występu grupy tanecznej. Potem goście przeszli do świetlicy szkolnej, gdzie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Tu wszystko może się zdarzyć…”. Następnie wszyscy zwiedzali sale lekcyjne, gdzie  odbywały się pokazy multimedialne, zajęcia plastyczne, zajęcia szachowe , językowe i czytelnicze.  Przecież trzeba było się  zorientować, jak wyglądają lekcje i co dzieci będą na nich robiły! Zwiedzanie placówki i poszczególnych pracowni wiązało się z dużymi emocjami. Rodzice i dzieci dowiedzieli się też, jakie zajęcia dodatkowe oferuje szkoła. Po wielu emocjach należało uzupełnić utracone kalorie, więc w stołówce szkolnej czekały na przyszłych uczniów różne pyszności.

W tym roku  dzień otwarty połączony był z II Szachowym Turniejem Rodzinnym, który odbywał się na sali gimnastycznej. Nasi goście mogli również wziąć w nim udział lub po prostu przyjrzeć się grze uczestników i nabrać ochoty do zagrania za rok.

Nasza szkoła to miejsce, gdzie uczniowie czują się bezpiecznie, są weseli, a każdy z nich traktowany jest indywidualnie – jeżeli na tym zależy rodzicom przedszkolaków.

Serdecznie zapraszamy, dołączcie do naszej „szkolnej rodziny”!

 

Dyrekcja i grono pedagogiczne
str.: 1, 2, 3, 4, 5 , 6, 7, 8, 9,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Aktualności
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęc

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !