Kliknij, aby przejść do strony http://sp2-tom-matma.strefa.pl/

25 września 2015 roku nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowej akcji pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

To symboliczne święto ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu Komisje Egzaminacyjne, w skład których wchodzili Egzaminatorzy z klas V – tych i VI – tych przeprowadziły dla chętnych uczniów egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Do zabawy z tabliczką zachęciliśmy również naszych nauczycieli, rodziców oraz starszych kolegów z Gimnazjum. Pozytywny wynik egzaminu skutkował otrzymaniem tytułu Experta Tabliczki Mnożenia.

Równocześnie nasz Patrol Egzaminacyjny działający poza szkołą postanowił sprawdzić sprawność rachunkową w Urzędzie Miasta, Urzędzie Gminy, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Przedszkolu Samorządowym nr 1, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w Wydziale Oświaty. Przy rozwiązywaniu zadań nie brakowało emocji. Proszono o „telefony do przyjaciela” i ukradkiem sięgano po kalkulatory. Większość egzaminowanych poradziła sobie jednak bez problemu. Egzaminowani chętnie wzięli udział w naszej akcji i poważnie podeszli do egzaminu.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie i mamy okazję do integracji młodzieży z dorosłymi. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Uczniom życzymy miłego mnożenia w obecnym roku szkolnym!

p. Ewelina Hek

Jesteś tutaj:   START » Matematyka