SPARTAKIADA SPORTOWA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

1 CZERWCA 2017 R. NA OBIEKTACH OŚRODKA SPORTU I REKREACJI „TOMASOVIA” W TOMASZOWIE LUBELSKI ODBYŁA SIĘ V SZKOLNA SPARTAKIADA SPORTOWA. ZMAGANIA SPORTOWE POPRZEDZIŁ PRZEMARSZ ULICAMI MIASTA ZORGANIZOWANY W RAMACH AKCJI „STOP PRZEMOCY”. UCZESTNICZĄCA W POCHODZIE MŁODZIEŻ TOMASZOWSKICH SZKÓŁ ZADEMONSTROWAŁA SPRZECIW WOBEC PRZEMOCY W SZKOLE PREZENTUJĄC TRANSPARENTY Z HASŁAMI ORAZ BALONY Z NAPISEM „STOP PRZEMOCY”. PRZEMARSZ ZAKOŃCZYŁ SIĘ APELEM SKIEROWANYM DO UCZNIÓW TOMASZOWSKICH SZKÓŁ ODCZYTANY PRZEZ REPREZENTANTKĘ MŁODZIEŻY - UCZENNICĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W TOMASZOWIE LUBELSKIM, PO KTÓRYM NA ZNAK PROTESTU WOBEC PRZEMOCY W GÓRĘ POSZYBOWAŁY WYPEŁNIONE HELEM BALONY. W PRZEMARSZU UCZESTNICZYŁ WOJCIECH ŻUKOWSKI - BURMISTRZ MIASTA, KTÓRY W SWOJEJ WYPOWIEDZI PODKREŚLIŁ OGROMNE ZNACZENIE POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA KAŻDEGO DZIECKA NA TERENIE SZKOŁY I NIE TYLKO SZKOŁY. UROCZYSTEGO OTWARCIA SPARTAKIADY DOKONAŁ WOJCIECH ŻUKOWSKI BURMISTRZ MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI. UDZIAŁ W ROZGRYWKACH WZIĘLI UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO TOMASZÓW LUBELSKI W NASTĘPUJĄCYCH KONKURENCJACH: PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW, SIATKÓWKA DZIEWCZĄT, RZUT PIŁKA LEKARSKĄ, SZACHY, SKOK W DAL, SZTAFETA SZWEDZKA, SPORTY WROTKARSKIE, BIEGI NA DYSTANSACH 60 M, 100 M, 600 M. SWOIMI POKAZAMI, DO SPORTOWEJ RYWALIZACJI, ZAWODNIKÓW ZACHĘCAŁY CZIRLIDERKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ORAZ GIMNAZJUM NR 2 W TOMASZOWIE LUBELSKIM. W KOŃCOWEJ KLASYFIKACJI W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ZWYCIĘŻYŁA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 NATOMIAST W KATEGORII GIMNAZJÓW ZWYCIĘŻYŁO GIMNAZJUM NR 2.

TEKST (STRONA URZĘDU MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI)