„WARTO PRZECZYTAĆ”

Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

AUTOR: Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
TYTUŁ: Pamiętnik grzecznego psa

Ciągle słyszę od moich Państwa, że mam być grzeczny. Ale czy można mieć pretensje do psa, że wytrzepał się w jadalni i zachlapał ściany? Przecież byłem cały mokry! Jestem bardzo grzecznym psem i w dodatku – uważnym obserwatorem rzeczywistości. I widzę, że to ludzi można by nauczyć tego i owego. Na przykład taplania się w kałuży! Albo szaleńczego biegu! Przecież życie jest za krótkie na ciągłe podawanie łapy i chodzenie przy nodze, prawda?
Cudowna, zabawna lektura dla tych, którzy już mają, i tych, którzy jeszcze nie mają psa. Do poczytania dzieciom, dorosłym i… psom.

Bibliotekarze polecają książkę uczniom klas I – III.

AUTOR: Kelly Armstrong, Melissa Marr
TYTUŁ: Wilki Lokiego
Nastolatek Matt Thorsen wie wszystko na temat mitologii nordyckiej. Zna sagi, bóstwa i każdą postać występującą w podaniach wikingów. Zainteresowania chłopaka nie są wcale przypadkowe. Większość mieszkańców jego rodzinnego Blackwell w Dakocie Południowej to tak naprawdę potomkowie Thora lub Lokiego. Do tego grona należy sam Matt, a także dwójka jego kolegów ze szkoły – Fen i Laurie. Runy wskazują, że Ragnarok się zbliża. Nadchodzi koniec świata, który mogą powstrzymać tylko bogowie. Poprzedzić ma go straszliwa walka pomiędzy nimi a potworami pod wodzą ich stwórcy Lokiego. Jeśli bogowie przegrają, ziemia spłonie, gwiazdy zgasną, a świat zaleje wielkie morze. Przeczytaj a dowiesz się, kto stoczy walkę o losy świata i go uratuje.
Bibliotekarze polecają książkę uczniom klas IV – VI.