HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA

Działo się to bardzo dawno, ponad 100 lat temu, w Ameryce. W piękny słoneczny poranek mama niedźwiedzica szła ze swoim małym synkiem przez las. A lasy były w tamtych czasach w Ameryce bardzo duże i dzikie. Małego niedźwiadka wszystko bardzo interesowało. Przyglądał się wszystkim mijanym roślinom i zwierzętom, poznawał nowe zapachy i dźwięki. Goniąc małego żółtego motylka, bardzo oddalił się od matki. W pewnym momencie niedźwiadek zorientował się, że mama zniknęła. Zdenerwowany rozglądał się i biegał p lesie, ale mamy nie było. Bardzo smutny położył się pod drzewem. Nagle usłyszał jakieś nieznane huki i odgłosy. To byli myśliwi, którzy przyjechali do lasu na polowanie. Gdy zauważyli niedźwiadka pod drzewem , chcieli go zastrzelić. Jeden z nich podszedł ze strzelbą bliżej. Widok małego, zalęknionego niedźwiadka tak go wzruszył, że nie pozwolił zrobić mu krzywdy. Obronił misia i darował mu życie. Tym myśliwym był prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki – Theodore Roosevelt. Całe to wydarzenie obserwował zza krzaków znany dziennikarz Clifford Berryman. Miał ze sobą kartkę i ołówek, i uwiecznił tę sytuację na rysunku. Następnego dnia rysunek przestawiający przygodę prezydenta z niedźwiadkiem zamieszczono w gazetach. Dzisiaj na pewno pokazano by go w telewizji albo w internecie, ale wówczas takich rzeczy jeszcze nie znano.
25 listopada 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się Dzień Pluszowego Misia. Bibliotekarze przygotowali dla uczniów kilka niespodzianek.  Uczeń, który odwiedził bibliotekę szkolną z misiem-maskotką, z książką o misiu lub był przebrany za misia oraz odpowiedział na pytanie z lektury A.A. Milne „Kubuś Puchatek” otrzymał nagrodę. Nagrody to długopisy, ołówki, gumki i strugaczki. Ponadto uczniom i nauczycielom przybito pieczątkę z misiem.  Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali poczęstowani małym „Conieco” czyli  cukierkami oraz odrobiną miodu. Uczniowie klasy I a wykonali piękne ilustracje przedstawiające misia. Prace zostały wyeksponowane na gazetce umieszczonej  w bibliotece. W ten uroczysty dzień uczniowie odwiedzali bibliotekę indywidualnie jak i z wychowawcą       i cała klasą. Wysłuchali również historii o Kubusiu i przyjaciołach „Kubuś i rozbrykany Tygrys” , „Kubuś i miodowe drzewo” i inne.  W tym dniu padł również rekord wypożyczeń książek. Nagrody ufundowała Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców.  Z uwagi na duże zainteresowanie Dniem Pluszowego Misia zapraszamy na powtórkę za rok.