str.: 1, 2 ,

ANDRZEJKI NA ŚWIETLICY

29 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się andrzejki dla klas I-III przygotowane przez Mały Samorząd Uczniowski. Wesołe wróżby, tańce i zabawy sprawiły dzieciom mnóstwo radości. A wywróżone dobre życzenia niech nam się spełnią teraz lub w nowym roku.

MSU

Świetlica szkolna

W naszej szkole działa świetlica szkolna, do której uczęszczają uczniowie klas I-III. Otwarta jest w godzinach od 645 do 1630. Uczęszczają do niej dzieci w systemie dwuzmianowym. Świetlica szkolna  zapewnia dzieciom opiekę przed i po zajęciach lekcyjnych w miłej, swobodnej i przyjaznej atmosferze. Zajęcia w naszej świetlicy są tak zaplanowane, aby uczeń miał możliwość wyboru formy spędzenia czasu wolnego. Działalność świetlicy szkolnej realizowana jest w oparciu o roczny plan pracy, który skorelowany jest ze szkolnymi programami wychowawczym i profilaktyki.
Celem działalności świetlicy, oprócz zapewnienia dzieciom opieki i bezpieczeństwa jest przede wszystkim:

•     kształcenie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień (poprzez organizowanie zajęć plastycznych, technicznych, muzycznych);
  •     wyrabianie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej (zabawy integracyjne, praca w grupach);
  •     utrwalanie wiedzy uczniów zdobytej podczas lekcji (pogadanki, dyskusje, organizowanie konkursów, quizów, zgadywanek);
  •     tworzenie warunków do nauki własnej i udzielanie pomocy w nauce.

Uczniowie mogą też spędzać czas wolny według własnego uznania, zjeść posiłek, porozmawiać z kolegą, odpocząć na materacu.

str.: 1, 2 ,

Jesteś tutaj:   START » Świetlica