Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Klasy I - III
str.: 1 , 2, 3, 4, 5,


Wycieczka na Kolorowe Ranczo

  10 października 2018 r. uczniowie klas II b i II e wraz z opiekunami odwiedzili Gospodarstwo Agro-Edukacyjne "Kolorowe Ranczo" w miejscowości Łabunie Reforma.     
    To bajeczne miejsce, przyjazne dzieciom położone jest malowniczo przy samej krawędzi lasu. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz udział w pracach związanych z życiem w gospodarstwie wiejskim, takich jak pieczenie ziemniaków, kiszenie kapusty oraz smażenie racuszków tzw. "sodziaków". Największą atrakcją wyjazdu było karmienie zwierząt i zabawa z nimi, która to sprawiła wiele radości wszystkim dzieciom. Gospodarze przygotowali konkurencje sportowe takie jak: bitwę na mąkę, przeciąganie liny oraz inne zabawy i gry ruchowe. Piękna pogoda sprzyjała harcom na świeżym powietrzu. Wszyscy świetnie się bawili, wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

p. Kamila Bajan
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

       9 października 2018 r. w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.       Najważniejszymi uczestnikami tej uroczystości byli uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczęli pierwszy rok nauki w naszej szkole. W ślubowaniu towarzyszyła im dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski, przewodniczący Rady Rodziców p. Paweł Podoba oraz przedstawiciele Związku Piłsudczyków.
Po przemówieniach gości, 99. pierwszoklasistów składało ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie przedstawiciel Związku Piłsudczyków w asyście Pana Dyrektora Jarosława Korzenia prawdziwą szablą pasował kolejno każdego z nich na ucznia. 
Po części oficjalnej uroczystości odbyła się jej część artystyczna. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Wychowawczynie poszczególnych klas wręczyły uczniom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Potem odbyło się przyjęcie i zabawa taneczna. Ten dzień na zawsze zostanie w pamięci wszystkich pierwszoklasistów.
Spotkanie uczniów klas I z policjantem i "Mrówką"

     13 września 2018 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem oraz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły" z Mrówką.
     W czasie spotkania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonym miejscu. Policjanci wraz z postacią Mrówki przeprowadzali dzieci przez przejścia dla pieszych w pobliżu naszej szkoły. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali kolorowanki, odblaskowe breloczki z logo „Mrówka" oraz słodycze.Sukcesy recytatorów

     12 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "W krainie wierszy".
     Naszą szkołę dzielnie reprezentowało ośmioro uczniów z klas I-III.
A oto nagrodzeni:
klasy I - Barbara Podoba - II miejsce, Maciej Biszko - III miejsce, Wiktoria Greszta - wyróżnienie
klasy III - Amelia Głowacka, Filip Nieśpiał - I miejsce.
     Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Brawo, kochani! Tak trzymać!

p. Donata Żmuda
Podobny obraz

Zabawy w Wiosce Przygód FRAJDA

     6 i 7 czerwca wspólnie z wychowawczyniami klas pierwszych zabrałyśmy nasze pociechy do Wioski Przygód FRAJDA.
     Miejsce to znajduje się w Bliżowie w okolicach Adamowa. Jak sama nazwa wskazuje „frajda” czyli zabawa, radość, przyjemność. Tak właśnie było. Dzieciaki były zachwycone. Wreszcie bezkarnie mogły szaleć, krzyczeć, biegać.

     Panie animatorki przygotowały różnorodne zabawy i konkurencje, np. rzucanie beretem na odległość, wyścig trójek w specjalnych połączonych ze sobą spodniach albo bieg w kaczych łapach. Dzieciom przypadł do gustu tor przeszkód, który nam nauczycielom wydał się dość trudny do pokonania. Jednak nie dla naszych podopiecznych. Dzieciaki pokonywały go kilkakrotnie z uśmiechem na ustach. Ależ one mają niespożytą energię!

     Po takich wyczynach pieczona kiełbaska smakowała wyśmienicie. Miło było patrzeć na buzie umorusane, ale jakże szczęśliwe.

p. Donata Żmuda
FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO MiMaK 2018

FINAŁ POWIATOWEGO ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ MiMaK 2018
     Dnia 23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się finał konkursu matematycznego dla uczniów klas III MiMaK  2018. W konkursie wzięło udział 94 uczniów z powiatu: Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub., Zamość.  
Tytuł LAUREATA zdobyli:
Dmitroca Mateusz – kl. III a
Maciesza Zofia – kl. III c
Bryk Rafał – kl. III c
Darłowska Jagoda – kl. III c
Sprzęczka Emilia – kl. III b
Zwycięzcom gratulujemy!
     Rozdanie nagród odbędzie się 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu.
p. Barbara Pliszka
WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI W TROJANOWIE

     Dnia 24 maja 2018 r. uczennica Lena Krzaczyńska z klasy III c uczestniczyła w wycieczce do Farmy Iluzji w Trojanowie.
     Wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym ,,Człowiek wolny od nałogów’’.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
p. Barbara PliszkaFINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ,,MISTRZ ORTOGRAFII 2018”

   Dnia 16 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jarczowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2018” o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów.
     W konkursie wzięło udział 71 uczniów klas III z 24 szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego, zamojskiego i biłgorajskiego.
Tytuł ,,Mistrza Ortografii 2018” zdobyła Emilia Sprzęczka z klasy III b , I miejsce Goch Luiza z klasy III d, II miejsce Tomasz Bryk z klasy III c oraz III miejsce Maciesza Zofia z klasy III c.    
     Laureatami konkursu zostali :
Gmiterek Maja z klasy III e, Borowicz Aleksandra z klasy III e, Bryk Rafał z klasy III c, Darłowska Jagoda z klasy III c, Suska Emilia z klasy III a, Kurzępa Jakub z klasy III a oraz Okulska Dominika z klasy III e. Zwycięzcom gratulujemy!
     Rozdanie nagród odbyło się dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Jarczowie.

Barbara Pazurek

Znalezione obrazy dla zapytania ortografia gifRobimy mydełka

      W piątek 18 maja braliśmy (klasy: I b, I e, III a, III b, III e) udział w warsztatach, podczas których robiliśmy kolorowe zapachowe mydełka.
      Każdy mógł wykonać je według własnego pomysłu. Sami dobieraliśmy kolor, zapach i ozdoby. Musieliśmy przy tym bardzo uważać, gdyż płyn nalewany do foremek był gorący. Pachniało w całej sali, a to bzem, a to malinami, a nawet ananasem. Pięknie zapakowane mydełka zabraliśmy ze sobą. To może być świetny i praktyczny prezent dla bliskiej osoby. Hmm... niektórzy z nas już wiedzą, komu je podarują.
UczestnicyI KOMUNIA ŚW. W KAPLICY O PIO
str.: 1 , 2, 3, 4, 5,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Klasy I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !