Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Klasy I - III
str.: 1 , 2, 3,


Ratujemy profesora Baltazara Gąbkę

     W poniedziałek 8 stycznia uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń, w TDK-u obejrzeli spektakl przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego”.
     Wspaniała gra aktorów, piękna inscenizacja, zabawne dialogi i żywa muzyka wprowadziły małych widzów w tajemniczy świat bohaterów: profesora Gąbki, Smoka Wawelskiego, kucharza Bartłomieja oraz szpiega Don Pedro. Trochę starszym widzom, przypomniały się czasy naszej młodości, bo wtedy była to kultowa bajka. Jak widać w pewnych sytuacjach różnica pokoleń nie ma znaczenia.

p. Donata Żmuda

MIEJSKA WIGILIA DLA SENIORÓW

      15 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III b z wychowawczynią p. Barbarą Pazurek i p. katechetką Bożeną Bryk oraz uczniowie klasy VII c z p. katechetką  Agatą Samek i p. Anną Kijko występowali na Miejskiej Wigilii dla Seniorów.
      Organizatorem uroczystości byli: Burmistrz Miasta Tomaszowa Lubelskiego p. Wojciech Żukowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim oraz Stowarzyszenie Lubię to Miasto i Nasze Miasto.
      Seniorzy oraz zaproszeni goście obejrzeli piękne Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci  z klasy III b oraz usłyszeli piękne kolędy i wiersze w wykonaniu młodzieży z klasy VII c. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a w podziękowaniu wszyscy otrzymali słodki upominek od Burmistrza Miasta.
Barbara Pazurek
Znalezione obrazy dla zapytania gif świętaKrowa KłamczuchaANDZREJKI Z SAMORZĄDZIKIEM

       29 listopada ANDRZEJKI! A jeśli andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!

      Tak było i tym razem. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego wspólnie z paniami przygotowali zabawy i wróżby dla swych kolegów i koleżanek z klas I-III.

      Wróżki wraz ze swym kotkiem przepowiadały przyszłość. Można było, na przykład, dowiedzieć się, kim zostanie się w przyszłości, jak będzie miała na imię sympatia, jaki prezent otrzyma się od Mikołaja lub pod choinkę. Wróżby przeplatane były różnymi zabawami i zadaniami do wykonania.

      Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych koleżanek i kolegów. W końcu, zależało nam przecież, aby w tym dniu dopisywał wszystkim dobry humor, a wróżby traktowane były jako żarty i świetna zabawa.

                                                                                       Mały Samorząd Uczniowski
Znalezione obrazy dla zapytania gify andrzejkowe

 
Kiermasz ciast

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek 

Pomysłodawca Szlachetnej Paczki

     Dziś - 29 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości. Celem było uzyskanie jak największej kwoty ze sprzedaży ciastek. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie z programu „Szlachetna Paczka”. Finał akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Huuuraaa!!!

     Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie ciast i ich sprzedaż. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy te słodkości kupowali.

Kochani, z Wami pomaganie innym jest naprawdę proste i przyjemne.  

 

OrganizatorzyZnalezione obrazy dla zapytania logo szlachetna paczkaMuzyka łagodzi obyczaje

     20 listopada odwiedził nas zespół muzyczny „Złota trąbka” z  Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”. 
     Muzycy przy pomocy różnych dźwięków instrumentów dętych wprowadzili nas w zaczarowany świat muzyki. Dzieciom największą frajdę sprawiło odgadywanie utworów ze znanych bajek Diseya. Jak się okazało, bajki takie jak „Król lew” czy „Piękna i bestia” są ponadczasowe.                           

     Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności gry na instrumentach dętych oraz zaprezentować układ taneczny. Wyszło im to doskonale, bo nagród zdobyli bez liku.

p. Donata Żmuda

Spektakl baletowy

     Dnia 25 października 2017 r. uczniowie z klasy III b i III c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spektaklu baletowym ,,Krasicki: Bajki”.
     Spektakl odbył się w Tomaszowskim Domu Kultury. Wykonawcami byli artyści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu z udziałem Integracyjnego Zespołu Artystycznego ,,Przyjaciele’’ działającego w Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie Lub.
     Uczniowie podziwiali piękny występ artystów, którzy przybliżyli dzieciom bajki Krasickiego. W baletowej formie przekazano wiele zasad i pouczeń aktualnych do dnia dzisiejszego. Doskonale bawiliśmy i uczyliśmy się jednocześnie. Dziękujemy za zaproszenie!

p. Barbara PliszkaWycieczka do młyna

     Dnia 20 października 2017 r. klasy III a, III b i III c wraz z wychowawczyniami wybrały się  na wycieczkę do młyna, który znajduje się przy ulicy Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim. 
     Kiedy uczniowie dotarli na miejsce przywitał je właściciel młyna pan Rybaczyński i oprowadził po obiekcie. Dzieci zobaczyły maszyny mielące zboża oraz pomieszczenie do rozładunku mąki. Następnie przeszły do kaszarni, gdzie zobaczyły jak z gryki robi się kaszę oraz różne gatunki kasz takie jak: kasza gryczana, kasza jaglana. Każde dziecko mogło nabrać sobie kaszy i jej spróbować.
     Bardzo zainteresowała wszystkich wielka waga na której waży się worki. Każda klasa również została zważona, a wszyscy trzecioklasiści ważyli około 450 kg. Na koniec wszyscy uczniowie podziękowali panu i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka do młyna wszystkim bardzo się podobała.
Barbara Pazurek
Jesień w parku

         19 października - to był ciepły słoneczny dzień. O takiej pogodzie często mówimy "złota polska jesień".
          Wspólnie z panią Elą i panią Kamilą postanowiłyśmy zabrać nasze pociechy (dzieci z klasy I a i I e) na spacer do parku. Zabawa była przednia. Brodziliśmy wśród miękkich kolorowych liści,  obrzucaliśmy się nimi i nikt na nikogo się nie gniewał. Dzieciom ogromną frajdę sprawiły również zabawy na placu zabaw. Prawdę mówiąc, to wcale nie chciało nam się wracać do szkoły.
         Na poprawę nastroju zabraliśmy ze sobą odrobinę jesieni w postaci pachnących suszem kolorowych liści. Mamy już pomysły co z nich zrobimy.
Donata Żmuda

Podobny obrazŚlubuję…

"… być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę się uczyć jak kochać Ojczyznę.

Będę starał się być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiał radość rodzicom i nauczycielom."
        5 października my - uczniowie klas pierwszych, staliśmy się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

       Niektórzy z nas bardzo się denerwowali ponieważ występowaliśmy przed zacnym gronem, z naszymi rodzicami na czele.

       Najpierw złożyliśmy uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, potem przedstawiliśmy część artystyczną przygotowaną pod czujnym okiem naszych Pań, a na koniec Pan Dyrektor każdego z nas pasował na ucznia. Tym akcentem zakończyła się część oficjalna. Potem było już tylko lepiej. Nasi rodzice przygotowali słodkie poczęstunki, a w sali gimnastycznej czekała na nas muzyczna i taneczna uczta. Bawiliśmy się ile tchu w nogach. Niektórzy z nas jeszcze na drugi dzień czuli efekt tej superowej zabawy.

Uczniowie klas pierwszych
str.: 1 , 2, 3,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Klasy I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !