str.: 1 , 2, 3, 4,

Sukcesy recytatorów

12 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "W krainie wierszy".

Naszą szkołę dzielnie reprezentowało ośmioro uczniów z klas I-III.
A oto nagrodzeni:
klasy I - Barbara Podoba - II miejsce, Maciej Biszko - III miejsce, Wiktoria Greszta - wyróżnienie
klasy III - Amelia Głowacka, Filip Nieśpiał - I miejsce.
     Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Brawo, kochani! Tak trzymać!

p. Donata Żmuda
Podobny obraz

Zabawy w Wiosce Przygód FRAJDA

6 i 7 czerwca wspólnie z wychowawczyniami klas pierwszych zabrałyśmy nasze pociechy do Wioski Przygód FRAJDA.

Miejsce to znajduje się w Bliżowie w okolicach Adamowa. Jak sama nazwa wskazuje „frajda” czyli zabawa, radość, przyjemność. Tak właśnie było. Dzieciaki były zachwycone. Wreszcie bezkarnie mogły szaleć, krzyczeć, biegać.

Panie animatorki przygotowały różnorodne zabawy i konkurencje, np. rzucanie beretem na odległość, wyścig trójek w specjalnych połączonych ze sobą spodniach albo bieg w kaczych łapach. Dzieciom przypadł do gustu tor przeszkód, który nam nauczycielom wydał się dość trudny do pokonania. Jednak nie dla naszych podopiecznych. Dzieciaki pokonywały go kilkakrotnie z uśmiechem na ustach. Ależ one mają niespożytą energię!

Po takich wyczynach pieczona kiełbaska smakowała wyśmienicie. Miło było patrzeć na buzie umorusane, ale jakże szczęśliwe.

p. Donata Żmuda

FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO MiMaK 2018

FINAŁ POWIATOWEGO ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ MiMaK 2018
     Dnia 23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się finał konkursu matematycznego dla uczniów klas III MiMaK  2018. W konkursie wzięło udział 94 uczniów z powiatu: Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub., Zamość.
Tytuł LAUREATA zdobyli:
Dmitroca Mateusz – kl. III a
Maciesza Zofia – kl. III c
Bryk Rafał – kl. III c
Darłowska Jagoda – kl. III c
Sprzęczka Emilia – kl. III b
Zwycięzcom gratulujemy!
     Rozdanie nagród odbędzie się 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu.
p. Barbara Pliszka

WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI W TROJANOWIE

Dnia 24 maja 2018 r. uczennica Lena Krzaczyńska z klasy III c uczestniczyła w wycieczce do Farmy Iluzji w Trojanowie.
     Wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym ,,Człowiek wolny od nałogów’’.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
p. Barbara Pliszka

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ,,MISTRZ ORTOGRAFII 2018”

Dnia 16 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jarczowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2018” o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów.
     W konkursie wzięło udział 71 uczniów klas III z 24 szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego, zamojskiego i biłgorajskiego.
Tytuł ,,Mistrza Ortografii 2018” zdobyła Emilia Sprzęczka z klasy III b , I miejsce Goch Luiza z klasy III d, II miejsce Tomasz Bryk z klasy III c oraz III miejsce Maciesza Zofia z klasy III c.
     Laureatami konkursu zostali :
Gmiterek Maja z klasy III e, Borowicz Aleksandra z klasy III e, Bryk Rafał z klasy III c, Darłowska Jagoda z klasy III c, Suska Emilia z klasy III a, Kurzępa Jakub z klasy III a oraz Okulska Dominika z klasy III e. Zwycięzcom gratulujemy!
     Rozdanie nagród odbyło się dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Jarczowie.

Barbara Pazurek

Znalezione obrazy dla zapytania ortografia gif

Robimy mydełka

W piątek 18 maja braliśmy (klasy: I b, I e, III a, III b, III e) udział w warsztatach, podczas których robiliśmy kolorowe zapachowe mydełka.

Każdy mógł wykonać je według własnego pomysłu. Sami dobieraliśmy kolor, zapach i ozdoby. Musieliśmy przy tym bardzo uważać, gdyż płyn nalewany do foremek był gorący. Pachniało w całej sali, a to bzem, a to malinami, a nawet ananasem. Pięknie zapakowane mydełka zabraliśmy ze sobą. To może być świetny i praktyczny prezent dla bliskiej osoby. Hmm... niektórzy z nas już wiedzą, komu je podarują.
Uczestnicy

I KOMUNIA ŚW. W KAPLICY O PIO

KONCERT MUZYCZNY

MiMaK - Milusińskich Matematyczny Konkurs 2018

23 maja w Zamościu odbędzie się finał matematycznego konkursu dla uczniów klas III.
      Naszą szkołę będą reprezentować następujący uczniowie: Emilia Suska kl. III a, Mateusz Dmitroca kl. III a, Franciszek Głazowski kl. III a, Emilia Sprzęczka kl. III b, Zofia Maciesza kl. III c, Rafał Bryk kl. III c, Jagoda Darłowska kl. III c, Jan Krzaczkowski kl. III e i Wiktoria Cichocka kl. III e.
      Już tylko kilka matematycznych zadań dzieli ich od zdobycia tytułu LAUREATA. Trzymamy za nich kciuki, choć dla nas już są zwycięzcami.
Znalezione obrazy dla zapytania matematyka gif

WITAMY WIOSNĘ

W tym roku zima wyjątkowo nie odpuszczała. 21 marca panowała sobie beztrosko.

Jednak my, uczniowie, tak łatwo się nie poddajemy. Każda klasa wykonała marzanny symbolizujące Panią Zimę i z radosnymi okrzykami na ustach: Zimo, precz! postanowiliśmy zachęcić Wiosnę do przyjścia. Wszystkie marzanny zasypaliśmy grubą warstwą śniegu. Mamy nadzieję, że znikną razem z ostatnim mrozem i śniegiem.
     Pani Wiosno, my, uczniowie klas I-III, jesteśmy gotowi na Pani przyjście i czekamy na nie z utęsknieniem. Do zobaczenia wkrótce.

Narcyz, Kwiat, Śnieg, Wiosna, Śnieżny

str.: 1 , 2, 3, 4,