str.: 1, 2 , 3, 4,

CZERWONY KAPTUREK W WYKONANIU AKTORÓW UTW

Wizyta w muzeum

16 lutego  klasy: I a i I e wraz z wychowawczyniami odwiedziły Muzeum Regionalne w naszym mieście.

Wizyta miała na celu poznanie przez dzieci historii przedmiotów użytkowych. Przy tej okazji wzbogaciliśmy nasze słownictwo o takie wyrazy jak: kijanki (i wcale nie chodzi tu o stadium rozwoju żaby), tara, balia, żelazko z duszą, krosna, sagan, wyżymaczka, ceber i in. A czy wiecie czym dawniej zajmował się bednarz, rymarz czy kołodziej? Jeśli nie – zapytajcie naszych uczniów.

Ratujemy profesora Baltazara Gąbkę

W poniedziałek 8 stycznia uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń, w TDK-u obejrzeli spektakl przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego”.

Wspaniała gra aktorów, piękna inscenizacja, zabawne dialogi i żywa muzyka wprowadziły małych widzów w tajemniczy świat bohaterów: profesora Gąbki, Smoka Wawelskiego, kucharza Bartłomieja oraz szpiega Don Pedro. Trochę starszym widzom, przypomniały się czasy naszej młodości, bo wtedy była to kultowa bajka. Jak widać w pewnych sytuacjach różnica pokoleń nie ma znaczenia.

MIEJSKA WIGILIA DLA SENIORÓW

15 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III b z wychowawczynią p. Barbarą Pazurek i p. katechetką Bożeną Bryk oraz uczniowie klasy VII c z p. katechetką  Agatą Samek i p. Anną Kijko występowali na Miejskiej Wigilii dla Seniorów.
      Organizatorem uroczystości byli: Burmistrz Miasta Tomaszowa Lubelskiego p. Wojciech Żukowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim oraz Stowarzyszenie Lubię to Miasto i Nasze Miasto.
      Seniorzy oraz zaproszeni goście obejrzeli piękne Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci  z klasy III b oraz usłyszeli piękne kolędy i wiersze w wykonaniu młodzieży z klasy VII c. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a w podziękowaniu wszyscy otrzymali słodki upominek od Burmistrza Miasta.
Barbara Pazurek
Znalezione obrazy dla zapytania gif święta

Krowa Kłamczucha

ANDZREJKI Z SAMORZĄDZIKIEM

29 listopada ANDRZEJKI! A jeśli andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!

Tak było i tym razem. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego wspólnie z paniami przygotowali zabawy i wróżby dla swych kolegów i koleżanek z klas I-III.

Wróżki wraz ze swym kotkiem przepowiadały przyszłość. Można było, na przykład, dowiedzieć się, kim zostanie się w przyszłości, jak będzie miała na imię sympatia, jaki prezent otrzyma się od Mikołaja lub pod choinkę. Wróżby przeplatane były różnymi zabawami i zadaniami do wykonania.

Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych koleżanek i kolegów. W końcu, zależało nam przecież, aby w tym dniu dopisywał wszystkim dobry humor, a wróżby traktowane były jako żarty i świetna zabawa.

Mały Samorząd Uczniowski

Kiermasz ciast

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek

Pomysłodawca Szlachetnej Paczki

Dziś - 29 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości. Celem było uzyskanie jak największej kwoty ze sprzedaży ciastek. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie z programu „Szlachetna Paczka”. Finał akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Huuuraaa!!!

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie ciast i ich sprzedaż. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy te słodkości kupowali.

Kochani, z Wami pomaganie innym jest naprawdę proste i przyjemne.

Znalezione obrazy dla zapytania logo szlachetna paczka

Muzyka łagodzi obyczaje

20 listopada odwiedził nas zespół muzyczny „Złota trąbka” z  Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”.

Muzycy przy pomocy różnych dźwięków instrumentów dętych wprowadzili nas w zaczarowany świat muzyki. Dzieciom największą frajdę sprawiło odgadywanie utworów ze znanych bajek Diseya. Jak się okazało, bajki takie jak „Król lew” czy „Piękna i bestia” są ponadczasowe.

Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności gry na instrumentach dętych oraz zaprezentować układ taneczny. Wyszło im to doskonale, bo nagród zdobyli bez liku.

Spektakl baletowy

Dnia 25 października 2017 r. uczniowie z klasy III b i III c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spektaklu baletowym ,,Krasicki: Bajki”.

Spektakl odbył się w Tomaszowskim Domu Kultury. Wykonawcami byli artyści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu z udziałem Integracyjnego Zespołu Artystycznego ,,Przyjaciele’’ działającego w Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie Lub.
     Uczniowie podziwiali piękny występ artystów, którzy przybliżyli dzieciom bajki Krasickiego. W baletowej formie przekazano wiele zasad i pouczeń aktualnych do dnia dzisiejszego. Doskonale bawiliśmy i uczyliśmy się jednocześnie. Dziękujemy za zaproszenie!

p. Barbara Pliszka

Wycieczka do młyna

Dnia 20 października 2017 r. klasy III a, III b i III c wraz z wychowawczyniami wybrały się  na wycieczkę do młyna, który znajduje się przy ulicy Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim.

Kiedy uczniowie dotarli na miejsce przywitał je właściciel młyna pan Rybaczyński i oprowadził po obiekcie. Dzieci zobaczyły maszyny mielące zboża oraz pomieszczenie do rozładunku mąki. Następnie przeszły do kaszarni, gdzie zobaczyły jak z gryki robi się kaszę oraz różne gatunki kasz takie jak: kasza gryczana, kasza jaglana. Każde dziecko mogło nabrać sobie kaszy i jej spróbować.
     Bardzo zainteresowała wszystkich wielka waga na której waży się worki. Każda klasa również została zważona, a wszyscy trzecioklasiści ważyli około 450 kg. Na koniec wszyscy uczniowie podziękowali panu i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka do młyna wszystkim bardzo się podobała.
Barbara Pazurek

str.: 1, 2 , 3, 4,