str.: 1, 2 ,

Rycerze z Bractwa KERIN

Bractwo KERIN od dwudziestu lat propaguje historię w szkołach w całej Polsce.

Dziś – 15 marca – przybyli także do nas. Prowadzący przedstawili pokaz historyczny, którego celem była podróż do zakamarków odległej historii. W tym celu wykorzystali  licznie zgromadzone eksponaty takie jak: zbroje rycerzy oraz różnego rodzaju miecze. Jak się okazało, o wydarzeniach historycznych można mówić nie tylko z powagą, ale też poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść.

Jak sama nazwa wskazuje „żywa lekcja historii” to zajęcia interaktywne. To dzieci właśnie, odgrywają w nich różnorakie role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok.  Chłopcy, na przykład, wcielili się w role rycerzy przywdziewając  piękne, ale też ciężkie zbroje, próbowali też władać mieczami. Dziewczynki zaś, mogły poczuć się jak damy dworu, o które serca zabiegają dzielni rycerze. A wszystko po to, aby lepiej poznać klimat tamtych czasów. No i chyba się udało.

Czekamy na kolejną podróż do zamierzchłej przeszłości.

p. Donata Żmuda

ZABAWA KARNAWAŁOWA

16 lutego w szkole miał miejsce wspaniały bal karnawałowy.

Dzieci, w przepięknych i jakże pomysłowych strojach, bawiły się wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami. W tym roku gościliśmy też klauna, z którym uczniowie bawili się w rytm znanych i lubianych przebojów oraz mieli okazję przypomnieć sobie kilka zabaw z chustą animacyjną. Humory dopisywały niemal wszystkim. Niektórzy prawie w ogóle nie schodzili z parkietu - tacy tancerze tylko u nas. Rodzice, w każdej klasie, zorganizowali poczęstunek dla swych głodnych i spragnionych pociech.
     To był naprawdę udany i miły dzień. Jeszcze przez jakiś czas będziemy go wspominać.

p. Donata Żmuda

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLASY II B

Dnia 16 lutego 2017 r. dzieci z klasy II b podczas zabawy choinkowej przygotowały występ dla rodziców pt. "Proszę państwa, oto Rok”. Uczniowie przygotowali piękne stroje  poszczególnych pór roku i dwunastu miesięcy oraz zaśpiewali piosenki o Nowym Roku. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało i dzieci zostały nagrodzone brawami. Na zakończenie wszyscy częstowali się różnymi słodkościami.

p. Barbara Pazurek

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W II B

Dnia 1 lutego 2017 r. dzieci z klasy II b z wychowawczynią Barbarą Pazurek przygotowały ,,Koncert bożonarodzeniowy” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ odbył się na świetlicy szkolnej na którym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dla babci i dziadka oraz zagrały kolędy "Wśród nocnej ciszy”, "Lulajże Jezuniu” na instrumentach muzycznych na dzwonkach oraz na organach. Następnie wszystkie dzieci, babcie i dziadkowie zaśpiewali wspólnie kolędy. Na zakończenie dzieci wręczyły laurki oraz przeczytały krótkie opowiadania o swojej babci i dziadku oraz poczęstowały słodkim upominkiem. Występ wszystkim się podobał a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

„Koncert bożonarodzeniowy”

Dnia 19 grudnia 2016 r uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Barbarą Pazurek pokazały swoje umiejętności w ,, Koncercie bożonarodzeniowym”. Występ uczniów odbył się na świetlicy szkolnej, na który przybyły dzieci z klas młodszych oraz pan dyrektor Jarosław Korzeń.

Uczniowie zaprezentowali znane kolędy, które zagrały na organach i na dzwonkach a następnie zaśpiewały takie kolędy jak ,, Bosy Pastuszek”, ,, Święta,święta”. Na zakończenie występu wszyscy razem zaśpiewali znane kolędy tj.,,Lulajże Jezuniu”, ,, Dzisiaj w Betlejem”, ,,Wśród nocnej ciszy”. Wszyscy zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój i poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

p. Barbara Pazurek

str.: 1, 2 ,