Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Klasy I - III
str.: 1, 2 , 3, 4, 5,


KONCERT MUZYCZNYMiMaK - Milusińskich Matematyczny Konkurs 2018

      23 maja w Zamościu odbędzie się finał matematycznego konkursu dla uczniów klas III.
      Naszą szkołę będą reprezentować następujący uczniowie: Emilia Suska kl. III a, Mateusz Dmitroca kl. III a, Franciszek Głazowski kl. III a, Emilia Sprzęczka kl. III b, Zofia Maciesza kl. III c, Rafał Bryk kl. III c, Jagoda Darłowska kl. III c, Jan Krzaczkowski kl. III e i Wiktoria Cichocka kl. III e.
      Już tylko kilka matematycznych zadań dzieli ich od zdobycia tytułu LAUREATA. Trzymamy za nich kciuki, choć dla nas już są zwycięzcami.
Znalezione obrazy dla zapytania matematyka gif
WITAMY WIOSNĘ

     W tym roku zima wyjątkowo nie odpuszczała. 21 marca panowała sobie beztrosko.
     Jednak my, uczniowie, tak łatwo się nie poddajemy. Każda klasa wykonała marzanny symbolizujące Panią Zimę i z radosnymi okrzykami na ustach: Zimo, precz! postanowiliśmy zachęcić Wiosnę do przyjścia. Wszystkie marzanny zasypaliśmy grubą warstwą śniegu. Mamy nadzieję, że znikną razem z ostatnim mrozem i śniegiem.
     Pani Wiosno, my, uczniowie klas I-III, jesteśmy gotowi na Pani przyjście i czekamy na nie z utęsknieniem. Do zobaczenia wkrótce.
Uczniowie

Narcyz, Kwiat, Śnieg, Wiosna, Śnieżny

CZERWONY KAPTUREK W WYKONANIU AKTORÓW UTWWizyta w muzeum

      16 lutego  klasy: I a i I e wraz z wychowawczyniami odwiedziły Muzeum Regionalne w naszym mieście.
      Wizyta miała na celu poznanie przez dzieci historii przedmiotów użytkowych. Przy tej okazji wzbogaciliśmy nasze słownictwo o takie wyrazy jak: kijanki (i wcale nie chodzi tu o stadium rozwoju żaby), tara, balia, żelazko z duszą, krosna, sagan, wyżymaczka, ceber i in. A czy wiecie czym dawniej zajmował się bednarz, rymarz czy kołodziej? Jeśli nie – zapytajcie naszych uczniów.

p. Donata Żmuda
Ratujemy profesora Baltazara Gąbkę

     W poniedziałek 8 stycznia uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń, w TDK-u obejrzeli spektakl przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego”.
     Wspaniała gra aktorów, piękna inscenizacja, zabawne dialogi i żywa muzyka wprowadziły małych widzów w tajemniczy świat bohaterów: profesora Gąbki, Smoka Wawelskiego, kucharza Bartłomieja oraz szpiega Don Pedro. Trochę starszym widzom, przypomniały się czasy naszej młodości, bo wtedy była to kultowa bajka. Jak widać w pewnych sytuacjach różnica pokoleń nie ma znaczenia.

p. Donata Żmuda

MIEJSKA WIGILIA DLA SENIORÓW

      15 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III b z wychowawczynią p. Barbarą Pazurek i p. katechetką Bożeną Bryk oraz uczniowie klasy VII c z p. katechetką  Agatą Samek i p. Anną Kijko występowali na Miejskiej Wigilii dla Seniorów.
      Organizatorem uroczystości byli: Burmistrz Miasta Tomaszowa Lubelskiego p. Wojciech Żukowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim oraz Stowarzyszenie Lubię to Miasto i Nasze Miasto.
      Seniorzy oraz zaproszeni goście obejrzeli piękne Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci  z klasy III b oraz usłyszeli piękne kolędy i wiersze w wykonaniu młodzieży z klasy VII c. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a w podziękowaniu wszyscy otrzymali słodki upominek od Burmistrza Miasta.
Barbara Pazurek
Znalezione obrazy dla zapytania gif świętaKrowa KłamczuchaANDZREJKI Z SAMORZĄDZIKIEM

       29 listopada ANDRZEJKI! A jeśli andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!

      Tak było i tym razem. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego wspólnie z paniami przygotowali zabawy i wróżby dla swych kolegów i koleżanek z klas I-III.

      Wróżki wraz ze swym kotkiem przepowiadały przyszłość. Można było, na przykład, dowiedzieć się, kim zostanie się w przyszłości, jak będzie miała na imię sympatia, jaki prezent otrzyma się od Mikołaja lub pod choinkę. Wróżby przeplatane były różnymi zabawami i zadaniami do wykonania.

      Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych koleżanek i kolegów. W końcu, zależało nam przecież, aby w tym dniu dopisywał wszystkim dobry humor, a wróżby traktowane były jako żarty i świetna zabawa.

                                                                                       Mały Samorząd Uczniowski

 
Kiermasz ciast

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek 

Pomysłodawca Szlachetnej Paczki

     Dziś - 29 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości. Celem było uzyskanie jak największej kwoty ze sprzedaży ciastek. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie z programu „Szlachetna Paczka”. Finał akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Huuuraaa!!!

     Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie ciast i ich sprzedaż. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy te słodkości kupowali.

Kochani, z Wami pomaganie innym jest naprawdę proste i przyjemne.  

 

OrganizatorzyZnalezione obrazy dla zapytania logo szlachetna paczkastr.: 1, 2 , 3, 4, 5,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Klasy I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !