Kreatywna szkoł@

str.: 1, 2 , 3, 4, 5,

KONCERT MUZYCZNY

MiMaK - Milusińskich Matematyczny Konkurs 2018

23 maja w Zamościu odbędzie się finał matematycznego konkursu dla uczniów klas III.
      Naszą szkołę będą reprezentować następujący uczniowie: Emilia Suska kl. III a, Mateusz Dmitroca kl. III a, Franciszek Głazowski kl. III a, Emilia Sprzęczka kl. III b, Zofia Maciesza kl. III c, Rafał Bryk kl. III c, Jagoda Darłowska kl. III c, Jan Krzaczkowski kl. III e i Wiktoria Cichocka kl. III e.
      Już tylko kilka matematycznych zadań dzieli ich od zdobycia tytułu LAUREATA. Trzymamy za nich kciuki, choć dla nas już są zwycięzcami.
Znalezione obrazy dla zapytania matematyka gif

WITAMY WIOSNĘ

W tym roku zima wyjątkowo nie odpuszczała. 21 marca panowała sobie beztrosko.

Jednak my, uczniowie, tak łatwo się nie poddajemy. Każda klasa wykonała marzanny symbolizujące Panią Zimę i z radosnymi okrzykami na ustach: Zimo, precz! postanowiliśmy zachęcić Wiosnę do przyjścia. Wszystkie marzanny zasypaliśmy grubą warstwą śniegu. Mamy nadzieję, że znikną razem z ostatnim mrozem i śniegiem.
     Pani Wiosno, my, uczniowie klas I-III, jesteśmy gotowi na Pani przyjście i czekamy na nie z utęsknieniem. Do zobaczenia wkrótce.

Narcyz, Kwiat, Śnieg, Wiosna, Śnieżny

CZERWONY KAPTUREK W WYKONANIU AKTORÓW UTW

Wizyta w muzeum

16 lutego  klasy: I a i I e wraz z wychowawczyniami odwiedziły Muzeum Regionalne w naszym mieście.

Wizyta miała na celu poznanie przez dzieci historii przedmiotów użytkowych. Przy tej okazji wzbogaciliśmy nasze słownictwo o takie wyrazy jak: kijanki (i wcale nie chodzi tu o stadium rozwoju żaby), tara, balia, żelazko z duszą, krosna, sagan, wyżymaczka, ceber i in. A czy wiecie czym dawniej zajmował się bednarz, rymarz czy kołodziej? Jeśli nie – zapytajcie naszych uczniów.

p. Donata Żmuda

Ratujemy profesora Baltazara Gąbkę

W poniedziałek 8 stycznia uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń, w TDK-u obejrzeli spektakl przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego”.

Wspaniała gra aktorów, piękna inscenizacja, zabawne dialogi i żywa muzyka wprowadziły małych widzów w tajemniczy świat bohaterów: profesora Gąbki, Smoka Wawelskiego, kucharza Bartłomieja oraz szpiega Don Pedro. Trochę starszym widzom, przypomniały się czasy naszej młodości, bo wtedy była to kultowa bajka. Jak widać w pewnych sytuacjach różnica pokoleń nie ma znaczenia.

p. Donata Żmuda

MIEJSKA WIGILIA DLA SENIORÓW

15 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III b z wychowawczynią p. Barbarą Pazurek i p. katechetką Bożeną Bryk oraz uczniowie klasy VII c z p. katechetką  Agatą Samek i p. Anną Kijko występowali na Miejskiej Wigilii dla Seniorów.
      Organizatorem uroczystości byli: Burmistrz Miasta Tomaszowa Lubelskiego p. Wojciech Żukowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim oraz Stowarzyszenie Lubię to Miasto i Nasze Miasto.
      Seniorzy oraz zaproszeni goście obejrzeli piękne Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci  z klasy III b oraz usłyszeli piękne kolędy i wiersze w wykonaniu młodzieży z klasy VII c. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a w podziękowaniu wszyscy otrzymali słodki upominek od Burmistrza Miasta.
Barbara Pazurek
Znalezione obrazy dla zapytania gif święta

Krowa Kłamczucha

ANDZREJKI Z SAMORZĄDZIKIEM

29 listopada ANDRZEJKI! A jeśli andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!

Tak było i tym razem. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego wspólnie z paniami przygotowali zabawy i wróżby dla swych kolegów i koleżanek z klas I-III.

Wróżki wraz ze swym kotkiem przepowiadały przyszłość. Można było, na przykład, dowiedzieć się, kim zostanie się w przyszłości, jak będzie miała na imię sympatia, jaki prezent otrzyma się od Mikołaja lub pod choinkę. Wróżby przeplatane były różnymi zabawami i zadaniami do wykonania.

Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych koleżanek i kolegów. W końcu, zależało nam przecież, aby w tym dniu dopisywał wszystkim dobry humor, a wróżby traktowane były jako żarty i świetna zabawa.

Mały Samorząd Uczniowski

Kiermasz ciast

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek

Pomysłodawca Szlachetnej Paczki

Dziś - 29 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości. Celem było uzyskanie jak największej kwoty ze sprzedaży ciastek. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie z programu „Szlachetna Paczka”. Finał akcji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Huuuraaa!!!

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie ciast i ich sprzedaż. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy te słodkości kupowali.

Kochani, z Wami pomaganie innym jest naprawdę proste i przyjemne.

Znalezione obrazy dla zapytania logo szlachetna paczka

str.: 1, 2 , 3, 4, 5,

Jesteś tutaj:   START » Klasy I - III