Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Klasy I - III
str.: 1, 2, 3 , 4,


Jesień w parku

         19 października - to był ciepły słoneczny dzień. O takiej pogodzie często mówimy "złota polska jesień".
          Wspólnie z panią Elą i panią Kamilą postanowiłyśmy zabrać nasze pociechy (dzieci z klasy I a i I e) na spacer do parku. Zabawa była przednia. Brodziliśmy wśród miękkich kolorowych liści,  obrzucaliśmy się nimi i nikt na nikogo się nie gniewał. Dzieciom ogromną frajdę sprawiły również zabawy na placu zabaw. Prawdę mówiąc, to wcale nie chciało nam się wracać do szkoły.
         Na poprawę nastroju zabraliśmy ze sobą odrobinę jesieni w postaci pachnących suszem kolorowych liści. Mamy już pomysły co z nich zrobimy.
Donata Żmuda

Podobny obrazŚlubuję…

"… być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę się uczyć jak kochać Ojczyznę.

Będę starał się być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiał radość rodzicom i nauczycielom."
        5 października my - uczniowie klas pierwszych, staliśmy się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

       Niektórzy z nas bardzo się denerwowali ponieważ występowaliśmy przed zacnym gronem, z naszymi rodzicami na czele.

       Najpierw złożyliśmy uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, potem przedstawiliśmy część artystyczną przygotowaną pod czujnym okiem naszych Pań, a na koniec Pan Dyrektor każdego z nas pasował na ucznia. Tym akcentem zakończyła się część oficjalna. Potem było już tylko lepiej. Nasi rodzice przygotowali słodkie poczęstunki, a w sali gimnastycznej czekała na nas muzyczna i taneczna uczta. Bawiliśmy się ile tchu w nogach. Niektórzy z nas jeszcze na drugi dzień czuli efekt tej superowej zabawy.

Uczniowie klas pierwszych
Spotkanie z policjantami

     19 września odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w naszym mieście.
     Nie, nie... nikt nie narozrabiał. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w szkole, domu i na drodze. Nasza ciekawość nie zna granic, więc zadawaliśmy mnóstwo pytań, na które policjanci cierpliwie odpowiadali. Dziękujemy za tak ważną i pouczającą lekcję.

Uczniowie klas pierwszych
Robotyka dla najmłodszych

     Dziś (15 września) odwiedził nas p. Mateusz Stefanik - spec od robotyki.
     Zorganizował ciekawą prezentację, podczas której dzieci budowały wirtualnego robota. Aby tego dokonać, musiały odpowiadać na często niełatwe pytania zadawane przez prowadzącego. Udało się!

     Na koniec dzieciaki mogły zobaczyć i pobawić się robotem skonstruowanym z klocków. W praktyce, zajęcia z robotyki polegają na budowaniu i programowaniu własnoręcznie wykonanego od podstaw robota LEGO. I właśnie do tego zachęcał p. Mateusz.

p. Donata Żmuda

           

"Jest taki kwiat"

W środę 14 czerwca skorzystaliśmy (klasy: II b, III b i III f) z zaproszenia i poszliśmy do TDK-u obejrzeć sztukę wystawioną przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w naszym mieście, pt. „Jest taki kwiat”.
Przedstawienie przygotowano na motywach bajki  ks. Mieczysława Malińskiego pod tym samym tytułem. Aktorzy byli świetnie przygotowani, profesjonalne kostiumy i dekoracja znakomicie oddały klimat królestwa, gdzie rozgrywała się akcja. Głównym przesłaniem bajki było docenienie w życiu życzliwości w relacjach z ludźmi, bo tylko wtedy, jak przekonywali artyści, świat może być piękniejszy, a człowiek poczuje się szczęśliwy.

Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W tym dniu życzliwość nikomu nie była obca.

p. Donata Żmuda

Mistrzowie ortografii z klas trzecich

     17 maja 2017 r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Jarczowie odbył się finałowy etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2017" o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów.


     Wśród nagrodzonych są też nasi uczniowie: Malec Michał kl. III a - I miejsce, Kozłowska Milena kl. III c, Kuźniarz Wiktor kl. III a, Michał Kurzępa kl. III f zostali laureatami.
     Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Jesteśmy z Was dumni!

MiMaK - Milusińskich Matematyczny Konkurs

     27 kwietnia m. in. w naszej szkole odbył się III etap regionalnego matematycznego konkursu MiMaK dla uczniów klas III.
     Do ścisłego finału zakwalifikowali się następujący nasi uczniowie: Koperwas Kamil kl. III c, Kobiałka Katarzyna kl. III b, Byczuk Miłosz kl. III b, Puźniak Magdalena kl. III b, Nadwodnik Katarzyna kl. III b, Malec Michał kl. III a, Hek Jakub kl. III a, Kurzępa Michał kl. III f, Raczkiewicz Maciej kl. III e.
     Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za równie dobre wyniki podczas finału 23 maja 2017 roku w Zamościu.
p. Donata Żmuda
Znalezione obrazy dla zapytania matematyka gif

Hura! Mamy matematycznych mistrzów!

     23 maja w Zamościu odbył się finał  matematycznego konkursu dla uczniów klas III - MiMaK.
     Spośród dziewięciorga uczniów reprezentujących naszą szkołę, troje otrzymało tytuł laureata, a są to: Koperwas Kamil kl. III c, Kurzępa Michał kl. III f i Puźniak Magdalena kl. III b. W finale udział wzięło 140 uczniów ze szkół w całym regionie, tytuł laureata otrzymało 41 uczniów. To naprawdę niezwykłe osiągnięcie. Tym bardziej jesteśmy dumni z Mistrzów.
     2 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań. GRATULUJEMY!
Zaproszenie na koncert

     Dziś czyli 25 kwietnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną im. Andrzeja Cwojdzińskiego w naszym mieście.
     Zostaliśmy zaproszeni na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Oprócz obcowania z piękną i różnorodną muzyką, trzecioklasiści mieli okazję również przypomnieć sobie, jak brzmią i wyglądają instrumenty muzyczne z różnych kategorii. Była to też doskonała okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad zachowania się podczas koncertu.
     Mamy nadzieję, że do grona wychowanków szkoły muzycznej dołączą również nasi uczniowie. To nie lada wyzwanie, ale do odważnych i pracowitych świat należy.

p. Donata Żmuda
22 kwietnia – Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.
     W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, co można zrobić, aby świat był bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla ludzi, zwierząt i roślin. Wszyscy musimy dbać o otaczające nas środowisko. Jesteśmy mieszkańcami tej planety i dlatego każdy z nas powinien czuć się za nią odpowiedzialny.
     Uczniowie z klasy II c przygotowali wiersze, piosenki i przedstawienie o niebezpieczeństwach zagrażających Ziemi ze strony człowieka oraz o właściwych zachowaniach na rzecz ochrony środowiska. Przygotowaną część artystyczną zaprezentowali uczniom z klas I – III. Kształtując postawy proekologiczne mamy nadzieję, że przyczynimy się, żeby Ziemia była zieloną, bezpieczną i przyjazną planetą dla wszystkich.
p. Barbara Pliszka

Podobny obrazstr.: 1, 2, 3 , 4,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Klasy I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !