Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Klasy I - III
str.: 1, 2, 3 , 4, 5,


Muzyka łagodzi obyczaje

     20 listopada odwiedził nas zespół muzyczny „Złota trąbka” z  Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”. 
     Muzycy przy pomocy różnych dźwięków instrumentów dętych wprowadzili nas w zaczarowany świat muzyki. Dzieciom największą frajdę sprawiło odgadywanie utworów ze znanych bajek Diseya. Jak się okazało, bajki takie jak „Król lew” czy „Piękna i bestia” są ponadczasowe.                           

     Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności gry na instrumentach dętych oraz zaprezentować układ taneczny. Wyszło im to doskonale, bo nagród zdobyli bez liku.

p. Donata Żmuda

Spektakl baletowy

     Dnia 25 października 2017 r. uczniowie z klasy III b i III c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spektaklu baletowym ,,Krasicki: Bajki”.
     Spektakl odbył się w Tomaszowskim Domu Kultury. Wykonawcami byli artyści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu z udziałem Integracyjnego Zespołu Artystycznego ,,Przyjaciele’’ działającego w Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie Lub.
     Uczniowie podziwiali piękny występ artystów, którzy przybliżyli dzieciom bajki Krasickiego. W baletowej formie przekazano wiele zasad i pouczeń aktualnych do dnia dzisiejszego. Doskonale bawiliśmy i uczyliśmy się jednocześnie. Dziękujemy za zaproszenie!

p. Barbara PliszkaWycieczka do młyna

     Dnia 20 października 2017 r. klasy III a, III b i III c wraz z wychowawczyniami wybrały się  na wycieczkę do młyna, który znajduje się przy ulicy Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim. 
     Kiedy uczniowie dotarli na miejsce przywitał je właściciel młyna pan Rybaczyński i oprowadził po obiekcie. Dzieci zobaczyły maszyny mielące zboża oraz pomieszczenie do rozładunku mąki. Następnie przeszły do kaszarni, gdzie zobaczyły jak z gryki robi się kaszę oraz różne gatunki kasz takie jak: kasza gryczana, kasza jaglana. Każde dziecko mogło nabrać sobie kaszy i jej spróbować.
     Bardzo zainteresowała wszystkich wielka waga na której waży się worki. Każda klasa również została zważona, a wszyscy trzecioklasiści ważyli około 450 kg. Na koniec wszyscy uczniowie podziękowali panu i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka do młyna wszystkim bardzo się podobała.
Barbara Pazurek
Jesień w parku

         19 października - to był ciepły słoneczny dzień. O takiej pogodzie często mówimy "złota polska jesień".
          Wspólnie z panią Elą i panią Kamilą postanowiłyśmy zabrać nasze pociechy (dzieci z klasy I a i I e) na spacer do parku. Zabawa była przednia. Brodziliśmy wśród miękkich kolorowych liści,  obrzucaliśmy się nimi i nikt na nikogo się nie gniewał. Dzieciom ogromną frajdę sprawiły również zabawy na placu zabaw. Prawdę mówiąc, to wcale nie chciało nam się wracać do szkoły.
         Na poprawę nastroju zabraliśmy ze sobą odrobinę jesieni w postaci pachnących suszem kolorowych liści. Mamy już pomysły co z nich zrobimy.
Donata Żmuda

Podobny obrazŚlubuję…

"… być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę się uczyć jak kochać Ojczyznę.

Będę starał się być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiał radość rodzicom i nauczycielom."
        5 października my - uczniowie klas pierwszych, staliśmy się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

       Niektórzy z nas bardzo się denerwowali ponieważ występowaliśmy przed zacnym gronem, z naszymi rodzicami na czele.

       Najpierw złożyliśmy uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, potem przedstawiliśmy część artystyczną przygotowaną pod czujnym okiem naszych Pań, a na koniec Pan Dyrektor każdego z nas pasował na ucznia. Tym akcentem zakończyła się część oficjalna. Potem było już tylko lepiej. Nasi rodzice przygotowali słodkie poczęstunki, a w sali gimnastycznej czekała na nas muzyczna i taneczna uczta. Bawiliśmy się ile tchu w nogach. Niektórzy z nas jeszcze na drugi dzień czuli efekt tej superowej zabawy.

Uczniowie klas pierwszych
Spotkanie z policjantami

     19 września odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w naszym mieście.
     Nie, nie... nikt nie narozrabiał. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w szkole, domu i na drodze. Nasza ciekawość nie zna granic, więc zadawaliśmy mnóstwo pytań, na które policjanci cierpliwie odpowiadali. Dziękujemy za tak ważną i pouczającą lekcję.

Uczniowie klas pierwszych
Robotyka dla najmłodszych

     Dziś (15 września) odwiedził nas p. Mateusz Stefanik - spec od robotyki.
     Zorganizował ciekawą prezentację, podczas której dzieci budowały wirtualnego robota. Aby tego dokonać, musiały odpowiadać na często niełatwe pytania zadawane przez prowadzącego. Udało się!

     Na koniec dzieciaki mogły zobaczyć i pobawić się robotem skonstruowanym z klocków. W praktyce, zajęcia z robotyki polegają na budowaniu i programowaniu własnoręcznie wykonanego od podstaw robota LEGO. I właśnie do tego zachęcał p. Mateusz.

p. Donata Żmuda

           

"Jest taki kwiat"

W środę 14 czerwca skorzystaliśmy (klasy: II b, III b i III f) z zaproszenia i poszliśmy do TDK-u obejrzeć sztukę wystawioną przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w naszym mieście, pt. „Jest taki kwiat”.
Przedstawienie przygotowano na motywach bajki  ks. Mieczysława Malińskiego pod tym samym tytułem. Aktorzy byli świetnie przygotowani, profesjonalne kostiumy i dekoracja znakomicie oddały klimat królestwa, gdzie rozgrywała się akcja. Głównym przesłaniem bajki było docenienie w życiu życzliwości w relacjach z ludźmi, bo tylko wtedy, jak przekonywali artyści, świat może być piękniejszy, a człowiek poczuje się szczęśliwy.

Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W tym dniu życzliwość nikomu nie była obca.

p. Donata Żmuda

Mistrzowie ortografii z klas trzecich

     17 maja 2017 r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Jarczowie odbył się finałowy etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2017" o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów.


     Wśród nagrodzonych są też nasi uczniowie: Malec Michał kl. III a - I miejsce, Kozłowska Milena kl. III c, Kuźniarz Wiktor kl. III a, Michał Kurzępa kl. III f zostali laureatami.
     Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Jesteśmy z Was dumni!

MiMaK - Milusińskich Matematyczny Konkurs

     27 kwietnia m. in. w naszej szkole odbył się III etap regionalnego matematycznego konkursu MiMaK dla uczniów klas III.
     Do ścisłego finału zakwalifikowali się następujący nasi uczniowie: Koperwas Kamil kl. III c, Kobiałka Katarzyna kl. III b, Byczuk Miłosz kl. III b, Puźniak Magdalena kl. III b, Nadwodnik Katarzyna kl. III b, Malec Michał kl. III a, Hek Jakub kl. III a, Kurzępa Michał kl. III f, Raczkiewicz Maciej kl. III e.
     Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za równie dobre wyniki podczas finału 23 maja 2017 roku w Zamościu.
p. Donata Żmuda
Znalezione obrazy dla zapytania matematyka gif

str.: 1, 2, 3 , 4, 5,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Klasy I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !