Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Klasy I - III
str.: 1, 2, 3, 4 ,


WARSZTATY KULINARNE

     Na zaproszenie właścicieli restauracji TABASCO uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych.
     Po przywitaniu się wysłuchaliśmy informacji o przebiegu zajęć. Następnie po dokładnym umyciu rąk, założeniu czepków i fartuszków zajęliśmy miejsca pracy. Pod kierunkiem pań kucharek przygotowaliśmy czekoladowe ciasto na muffinki. Kiedy babeczki piekły się, zajęliśmy się przyrządzaniem wiosennych tartinek, czyli malutkich kanapeczek. Do dekoracji użyliśmy oprócz wędlin, rzodkiewek, ogórków, pomidorów, szczypiorku, roszponki, sałaty masłowej, żółtego sera i past twarogowych. Po skonsumowaniu naszych wyrobów, ozdabialiśmy ostudzone muffinki. Pyszny, samodzielnie przygotowany deser poprawił nam humor. Na zakończenie każdy otrzymał zaświadczenie o zdobytych umiejętnościach kulinarnych. Z pewnością, był to bardzo ciekawie spędzony czas.
                                                                              klasa III b

Spotkanie z "Jasiem i Małgosią"

             W dniu dzisiejszym tj. 3 kwietnia w TDK-u obejrzeliśmy widowisko w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
      Baśń na podstawie tekstu pt." Jaś i Małgosia" braci Grimm przygotowana została pod kierunkiem reżyserki Marzenny Kucmer-Kołeńskiej. Za scenografię odpowiedzialni są Elżbieta i Zbigniew Francuzowie a oprawę muzyczną stworzył Marcin Płaza.
      Oczarowała nas pomysłowa, dynamicznie zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, wspaniała muzyka i choreografia, pouczające piosenki oraz świetna gra aktorów. Spotkanie z bohaterami pozwoliło nam przenieść się w świat wyobraźni. I jak to zwykle w bajkach bywa, również tym razem  dobro zwyciężyło zło.

Uczniowie klasy III b
Zimo, precz! Witaj, wiosno!

       Tymi właśnie okrzykami rozpoczęliśmy świętowanie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.
       Uczniowie, już wcześniej, na zajęciach plastycznych  przygotowali  marzanny. Niektórzy przynieśli wielkie kolorowe kukły zrobione w domu wspólnie z rodzicami. Przy wtórze wiosennych piosenek przeplatanych wesołymi okrzykami, rozpoczęliśmy kolorowy pochód. Na placu szkolnym, w miejscu do tego przygotowanym, dzieci rzucały swoje marzanny w ogień.
       Mamy ogromną nadzieję, że ten symboliczny gest sprawił, iż zima odejdzie od nas na dobre, bo… jak to w życiu bywa - wszystko ma swój czas, więc… WIOSNO, PRZYBYWAJ!!!

p. Donata Żmuda
Rycerze z Bractwa KERIN

     Bractwo KERIN od dwudziestu lat propaguje historię w szkołach w całej Polsce.
     Dziś – 15 marca – przybyli także do nas. Prowadzący przedstawili pokaz historyczny, którego celem była podróż do zakamarków odległej historii. W tym celu wykorzystali  licznie zgromadzone eksponaty takie jak: zbroje rycerzy oraz różnego rodzaju miecze. Jak się okazało, o wydarzeniach historycznych można mówić nie tylko z powagą, ale też poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść.

     Jak sama nazwa wskazuje „żywa lekcja historii” to zajęcia interaktywne. To dzieci właśnie, odgrywają w nich różnorakie role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok.  Chłopcy, na przykład, wcielili się w role rycerzy przywdziewając  piękne, ale też ciężkie zbroje, próbowali też władać mieczami. Dziewczynki zaś, mogły poczuć się jak damy dworu, o które serca zabiegają dzielni rycerze. A wszystko po to, aby lepiej poznać klimat tamtych czasów. No i chyba się udało.

     Czekamy na kolejną podróż do zamierzchłej przeszłości.

p. Donata Żmuda

ZABAWA KARNAWAŁOWA

     16 lutego w szkole miał miejsce wspaniały bal karnawałowy.
     Dzieci, w przepięknych i jakże pomysłowych strojach, bawiły się wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami. W tym roku gościliśmy też klauna, z którym uczniowie bawili się w rytm znanych i lubianych przebojów oraz mieli okazję przypomnieć sobie kilka zabaw z chustą animacyjną. Humory dopisywały niemal wszystkim. Niektórzy prawie w ogóle nie schodzili z parkietu - tacy tancerze tylko u nas. Rodzice, w każdej klasie, zorganizowali poczęstunek dla swych głodnych i spragnionych pociech.
     To był naprawdę udany i miły dzień. Jeszcze przez jakiś czas będziemy go wspominać.

p. Donata ŻmudaZABAWA KARNAWAŁOWA KLASY II B

   Dnia 16 lutego 2017 r. dzieci z klasy II b podczas zabawy choinkowej przygotowały występ dla rodziców pt. "Proszę państwa, oto Rok”.
   Uczniowie przygotowali piękne stroje  poszczególnych pór roku i dwunastu miesięcy oraz zaśpiewali piosenki o Nowym Roku. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało i dzieci zostały nagrodzone brawami. Na zakończenie wszyscy częstowali się różnymi słodkościami.

p. Barbara Pazurek
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W II B

     Dnia 1 lutego 2017 r. dzieci z klasy II b z wychowawczynią Barbarą Pazurek przygotowały ,,Koncert bożonarodzeniowy” z okazji Dnia Babci i Dziadka.

     Występ odbył się na świetlicy szkolnej na którym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dla babci i dziadka oraz zagrały kolędy "Wśród nocnej ciszy”, "Lulajże Jezuniu” na instrumentach muzycznych na dzwonkach oraz na organach. Następnie wszystkie dzieci, babcie i dziadkowie zaśpiewali wspólnie kolędy. Na zakończenie dzieci wręczyły laurki oraz przeczytały krótkie opowiadania o swojej babci i dziadku oraz poczęstowały słodkim upominkiem. Występ wszystkim się podobał a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.„Koncert bożonarodzeniowy”
       Dnia 19 grudnia 2016 r uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Barbarą Pazurek pokazały swoje umiejętności w ,, Koncercie bożonarodzeniowym”.

Występ uczniów odbył się na świetlicy szkolnej, na który przybyły dzieci z klas młodszych oraz pan dyrektor Jarosław Korzeń.Uczniowie zaprezentowali znane kolędy, które zagrały na organach i na dzwonkach a następnie zaśpiewały takie kolędy jak ,, Bosy Pastuszek”, ,, Święta,święta”. Na zakończenie występu wszyscy razem zaśpiewali znane kolędy tj.,,Lulajże Jezuniu”, ,, Dzisiaj w Betlejem”, ,,Wśród nocnej ciszy”. Wszyscy zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój i poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

p. Barbara Pazurek
str.: 1, 2, 3, 4 ,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Klasy I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !