Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin

Klasy I - III
str.: 1, 2, 3, 4 , 5,


Hura! Mamy matematycznych mistrzów!

     23 maja w Zamościu odbył się finał  matematycznego konkursu dla uczniów klas III - MiMaK.
     Spośród dziewięciorga uczniów reprezentujących naszą szkołę, troje otrzymało tytuł laureata, a są to: Koperwas Kamil kl. III c, Kurzępa Michał kl. III f i Puźniak Magdalena kl. III b. W finale udział wzięło 140 uczniów ze szkół w całym regionie, tytuł laureata otrzymało 41 uczniów. To naprawdę niezwykłe osiągnięcie. Tym bardziej jesteśmy dumni z Mistrzów.
     2 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań. GRATULUJEMY!
Zaproszenie na koncert

     Dziś czyli 25 kwietnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną im. Andrzeja Cwojdzińskiego w naszym mieście.
     Zostaliśmy zaproszeni na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Oprócz obcowania z piękną i różnorodną muzyką, trzecioklasiści mieli okazję również przypomnieć sobie, jak brzmią i wyglądają instrumenty muzyczne z różnych kategorii. Była to też doskonała okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad zachowania się podczas koncertu.
     Mamy nadzieję, że do grona wychowanków szkoły muzycznej dołączą również nasi uczniowie. To nie lada wyzwanie, ale do odważnych i pracowitych świat należy.

p. Donata Żmuda
22 kwietnia – Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.
     W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, co można zrobić, aby świat był bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla ludzi, zwierząt i roślin. Wszyscy musimy dbać o otaczające nas środowisko. Jesteśmy mieszkańcami tej planety i dlatego każdy z nas powinien czuć się za nią odpowiedzialny.
     Uczniowie z klasy II c przygotowali wiersze, piosenki i przedstawienie o niebezpieczeństwach zagrażających Ziemi ze strony człowieka oraz o właściwych zachowaniach na rzecz ochrony środowiska. Przygotowaną część artystyczną zaprezentowali uczniom z klas I – III. Kształtując postawy proekologiczne mamy nadzieję, że przyczynimy się, żeby Ziemia była zieloną, bezpieczną i przyjazną planetą dla wszystkich.
p. Barbara Pliszka

Podobny obrazWARSZTATY KULINARNE

     Na zaproszenie właścicieli restauracji TABASCO uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych.
     Po przywitaniu się wysłuchaliśmy informacji o przebiegu zajęć. Następnie po dokładnym umyciu rąk, założeniu czepków i fartuszków zajęliśmy miejsca pracy. Pod kierunkiem pań kucharek przygotowaliśmy czekoladowe ciasto na muffinki. Kiedy babeczki piekły się, zajęliśmy się przyrządzaniem wiosennych tartinek, czyli malutkich kanapeczek. Do dekoracji użyliśmy oprócz wędlin, rzodkiewek, ogórków, pomidorów, szczypiorku, roszponki, sałaty masłowej, żółtego sera i past twarogowych. Po skonsumowaniu naszych wyrobów, ozdabialiśmy ostudzone muffinki. Pyszny, samodzielnie przygotowany deser poprawił nam humor. Na zakończenie każdy otrzymał zaświadczenie o zdobytych umiejętnościach kulinarnych. Z pewnością, był to bardzo ciekawie spędzony czas.
                                                                              klasa III b

Spotkanie z "Jasiem i Małgosią"

             W dniu dzisiejszym tj. 3 kwietnia w TDK-u obejrzeliśmy widowisko w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
      Baśń na podstawie tekstu pt." Jaś i Małgosia" braci Grimm przygotowana została pod kierunkiem reżyserki Marzenny Kucmer-Kołeńskiej. Za scenografię odpowiedzialni są Elżbieta i Zbigniew Francuzowie a oprawę muzyczną stworzył Marcin Płaza.
      Oczarowała nas pomysłowa, dynamicznie zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, wspaniała muzyka i choreografia, pouczające piosenki oraz świetna gra aktorów. Spotkanie z bohaterami pozwoliło nam przenieść się w świat wyobraźni. I jak to zwykle w bajkach bywa, również tym razem  dobro zwyciężyło zło.

Uczniowie klasy III b
Zimo, precz! Witaj, wiosno!

       Tymi właśnie okrzykami rozpoczęliśmy świętowanie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.
       Uczniowie, już wcześniej, na zajęciach plastycznych  przygotowali  marzanny. Niektórzy przynieśli wielkie kolorowe kukły zrobione w domu wspólnie z rodzicami. Przy wtórze wiosennych piosenek przeplatanych wesołymi okrzykami, rozpoczęliśmy kolorowy pochód. Na placu szkolnym, w miejscu do tego przygotowanym, dzieci rzucały swoje marzanny w ogień.
       Mamy ogromną nadzieję, że ten symboliczny gest sprawił, iż zima odejdzie od nas na dobre, bo… jak to w życiu bywa - wszystko ma swój czas, więc… WIOSNO, PRZYBYWAJ!!!

p. Donata Żmuda
Rycerze z Bractwa KERIN

     Bractwo KERIN od dwudziestu lat propaguje historię w szkołach w całej Polsce.
     Dziś – 15 marca – przybyli także do nas. Prowadzący przedstawili pokaz historyczny, którego celem była podróż do zakamarków odległej historii. W tym celu wykorzystali  licznie zgromadzone eksponaty takie jak: zbroje rycerzy oraz różnego rodzaju miecze. Jak się okazało, o wydarzeniach historycznych można mówić nie tylko z powagą, ale też poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść.

     Jak sama nazwa wskazuje „żywa lekcja historii” to zajęcia interaktywne. To dzieci właśnie, odgrywają w nich różnorakie role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok.  Chłopcy, na przykład, wcielili się w role rycerzy przywdziewając  piękne, ale też ciężkie zbroje, próbowali też władać mieczami. Dziewczynki zaś, mogły poczuć się jak damy dworu, o które serca zabiegają dzielni rycerze. A wszystko po to, aby lepiej poznać klimat tamtych czasów. No i chyba się udało.

     Czekamy na kolejną podróż do zamierzchłej przeszłości.

p. Donata Żmuda

ZABAWA KARNAWAŁOWA

     16 lutego w szkole miał miejsce wspaniały bal karnawałowy.
     Dzieci, w przepięknych i jakże pomysłowych strojach, bawiły się wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami. W tym roku gościliśmy też klauna, z którym uczniowie bawili się w rytm znanych i lubianych przebojów oraz mieli okazję przypomnieć sobie kilka zabaw z chustą animacyjną. Humory dopisywały niemal wszystkim. Niektórzy prawie w ogóle nie schodzili z parkietu - tacy tancerze tylko u nas. Rodzice, w każdej klasie, zorganizowali poczęstunek dla swych głodnych i spragnionych pociech.
     To był naprawdę udany i miły dzień. Jeszcze przez jakiś czas będziemy go wspominać.

p. Donata ŻmudaZABAWA KARNAWAŁOWA KLASY II B

   Dnia 16 lutego 2017 r. dzieci z klasy II b podczas zabawy choinkowej przygotowały występ dla rodziców pt. "Proszę państwa, oto Rok”.
   Uczniowie przygotowali piękne stroje  poszczególnych pór roku i dwunastu miesięcy oraz zaśpiewali piosenki o Nowym Roku. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało i dzieci zostały nagrodzone brawami. Na zakończenie wszyscy częstowali się różnymi słodkościami.

p. Barbara Pazurek
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W II B

     Dnia 1 lutego 2017 r. dzieci z klasy II b z wychowawczynią Barbarą Pazurek przygotowały ,,Koncert bożonarodzeniowy” z okazji Dnia Babci i Dziadka.

     Występ odbył się na świetlicy szkolnej na którym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dla babci i dziadka oraz zagrały kolędy "Wśród nocnej ciszy”, "Lulajże Jezuniu” na instrumentach muzycznych na dzwonkach oraz na organach. Następnie wszystkie dzieci, babcie i dziadkowie zaśpiewali wspólnie kolędy. Na zakończenie dzieci wręczyły laurki oraz przeczytały krótkie opowiadania o swojej babci i dziadku oraz poczęstowały słodkim upominkiem. Występ wszystkim się podobał a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.str.: 1, 2, 3, 4 , 5,
GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
ReligiaJesteś tutaj:   START » Klasy I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !