Kadra Ciekawe strony
  zaloguj  
Loading...

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

w Tomaszowie Lubelskim

Aktualności
Strona główna
Informacje i ogłoszenia
Dziennik elektroniczny
Ważne dokumenty
Nasze osiągnięcia
Historia szkoły
    Tradycje szkoły
Epodręczniki dla kl. IV - VI
Plan lekcji
Kreatywna szkoł@
Lokalny Ośr. Wiedzy i Edukacji
    O projekcie
    Zajęcia i galeria zdjęć
Galeria zdjęć


Odwiedzin



Osiągnięcia 2016/2017

W pierwszym półroczu odbyły się I i II etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświat oraz I etap Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła.
Konkursy kuratoryjne:

Konkurs Ortograficzny odbył się 4. 10. 2016 r. do konkursu przystąpiło 39 uczniów z klas IV, V i VI. Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów do etapu okręgowego zakwalifikowano 19 uczniów, którzy uzyskali 90% maksymalnej liczby punktów, tj. 27 punktów:

Janusz Patrycja VIe

Maliborska NataliaVIc

Ralska Emilia            VIc

Maciesza Weronika VIc

Palak Wiktoria VIc

Poźniak Aleksandra VId

Mazur Ewa VId

Wawrzusiszyn Kaja Vc

Mróz Daria Vc

Jakubus Zuzanna VIc

Buczkowska Anna VIc       

Nowak Krystian VIb

Sawiak Dawid VIe

Litwin Hanna VId

Neć Martyna VId

Wawryszczuk Malwina Vc

Wenc Zuzanna VId

Nieśpiał Julia VIb

Kobielarz Karolina VIa

 

Konkurs Historyczny odbył się 6. 10. 2016 r. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z klas VI. Do II etapu komisja zakwalifikowała 4 uczniów, którzy uzyskali 90% maksymalnej liczby punktów, tj. 27 punktów:

Muszyński Marceli VId

Majdan Igor VIe

Michalski Adrian VIc

Buczkowska Anna VIc

Konkurs Przyrodniczy odbył się 7. 10. 2016 r. Uczestniczyło w nim 26 uczniów z klas V i VI. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów do etapu okręgowego zakwalifikowano 10  uczniów, którzy uzyskali 90% maksymalnej liczby punktów, tj. 27 punktów:

Buczkowska Anna  VIc

Maciesza Weronika VIc

Stępień Julia VId

Markowski Mikołaj Vc

Leńczuk Krystian VIc

Tryndoch Amelia VIa

Patałuch Jan VIe

Krzaczkowska Anna VIc

Jakubus Zuzanna VIc

Ralska Emilia VIc

Konkurs z języka polskiego odbył się 10. 10. 2016 r. do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas V i VI. Do etapu okręgowego zakwalifikowano 3 uczennice, które uzyskały 90% maksymalnej liczby punktów, tj. 27p.

Maciesza Weronika VIc

Neć Martyna VId

Nieśpiał Julia VIb

Konkurs Matematyczny  odbył się 11. 10. 2016 r. W konkursie uczestniczyło 37 uczniów z klas V i VI. Do drugiego etapu zakwalifikowano 13 uczniów, którzy uzyskali 90% maksymalnej liczby punktów, tj. 27p.

Wojtowicz Michał VIb

Krzaczkowska Anna VIc

Stępień Julia VId

Buczkowska Anna VIc

Jakubus Zuzanna VIc

Maciesza Weronika VIc

Kowalczuk Dawid VIc

Michalski Adrian VIc

Janusz Patrycja VIe

Leńczuk Krystian VIc

Poźniak Aleksandra VId

Gałaszkiewicz Wiktoria VIb

Nowak Krystian VIb

Konkurs z Języka Angielskiego  odbył się 13. 10. 2016 r. W konkursie uczestniczyło 51 uczniów z klas V i VI. Do drugiego etapu zakwalifikowano 10 uczniów, którzy uzyskali 90% maksymalnej liczby punktów, tj. 27p.

Maciesza Weronika VI c

Majdan Igor  VIe

Ralska Emilia  VI c

Neć Martyna VId

Palak Wiktoria VIc

Chelińska Aleksandra Vc

Poźniak Aleksandra VId

Buczkowska Anna VIc

Wawryszczuk Wiktoria VIa

Maliborska Natalia VIc

Razem do I etapu przystąpiło 192 uczniów. Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursów. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów do etapu okręgowego zakwalifikowano 32 uczniów ( w tym dwie uczennice w pięciu konkursach, cztery uczennice w trzech konkursach, jedenastu uczniów w dwóch konkursach).

Przeprowadzono już okręgowe etapy konkursów przedmiotowych. W wyniku przeprowadzonych eliminacji okręgowych do etapu wojewódzkiego   zakwalifikowało się 17 uczniów naszej szkoły ( w tym jedna uczennica w trzech konkursach i dwie uczennice  w dwóch konkursach). Oto finaliści:

-          z języka polskiego: Neć Martyna  z klasy VId - opiekun  p. Renata Śrutwa-Krupa i Maciesza Weronika z klasy VIc-  opiekun p. Marta Prus,

-          w konkursie ortograficznym:  Wiktoria Palak, Jakubus Zuzanna, Maciesza Weronika, Ralska Emilia z klasy VI c  -    opiekun p. Marta Prus, Neć Martyna, Mazur Ewa z klasy VId – opiekun p. Renata Śrutwa-Krupa, Wawrzusiszyn Kaja z klasy Vc – opiekun p. Beata Pawłucka,

-          z języka angielskiego: Maciesza Weronika z klasy VIc – opiekun p. Anna Obalek,

-          z przyrody : Krzaczkowska Anna, Ralska Emilia z klasy VIc - opiekun p. Jolanta Pliżga, Stępień Julia z klasy VId – opiekun p. Anna Radziejewicz Podoba,

-          z matematyki: Nowak Krystian z klasy VIb – opiekun p. Magdalena Marszalec-Kiełbasa, Krzaczkowska Anna z klasy VIc – opiekun p. Elżbieta Przybyła,

-          z historii: Muszyński Marceli z klasy VId – opiekun p. Andrzej Stechnij.

W dniach 5, 7 i 9 grudnia 2016r. odbył się konkurs polonistyczny pod nazwą Stypedniada polonistyczna. Był to Ogólnopolski Projekt Stypendialny. 5 grudnia miał miejsce konkurs czytelniczy „Kreator”. Wzięło w nim udział  14 uczniów z klas V i 9 uczniów z klas VI. Klasy V miały się wykazać znajomością lektury „Chłopcy z Placu Broni”, klasy VI – „Ten obcy”. 7 grudnia miał miejsce konkurs ortograficzny „Ortograf”. Wzięły w nim udział 2 uczennice z klas V i 8 z klas VI. Uczniowie mieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych w zakresie pisowni u-ó, ż-rz, h-ch. 9 grudnia odbył się konkurs literacki „Polonus”. Wzięły w nim udział 2 uczennice z klas V i 9 z klas VI. Uczniowie mieli za zadanie napisać jednostronicowe wypracowanie na podany temat. Konkurs sprawdzał umiejętność posługiwania się dłuższymi formami wypowiedzi pisemnej. W klasie V było to opowiadanie twórcze z dialogiem,  w klasie VI – list prywatny.

28 lutego otrzymamy wyniki.

I etap Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele odbył się dnia 17. 11. 2016 r. Uczestniczyło w nim 8 uczniów. Do II etapu zakwalifikowano 4 uczniów:

Rozalia Wojtowicz Vc

Patrycja Janusz VIe

Michał Rachański VIc

Natalia Pisarczyk VIe

Do największych sukcesów szachowych w klasach IV-VI należy zaliczyć:

Do największych sukcesów należy zaliczyć:

·         zdobycie I miejsca w klasyfikacji drużynowej  klas IV-VI w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Katowicach

·         zdobycie I miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i zdobycie 40 pkt. dla szkoły w klasyfikacji sportowej szkół województwa lubelskiego (zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Bukała, Adrian Michalski, Paweł Borek, Aleksandra Gromek, Michał Borek),

·         zdobycie I miejsca w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,

·         awans Pawła Borka do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2017 (w Drzonkowie),

·         zakwalifikowanie się do udziału w finałowym turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, który ma być rozgrywany w Senacie w Warszawie przez następujących uczniów: Aleksandrę Gromek, Julię Kijko, Norberta Bukałę, Michała Borka,

·         zdobycie 14 medali w Mistrzostwach Województwa w szachach błyskawicznych oraz 10 medali w Mistrzostwach Województwa w szachach szybkich. W gronie medalistów znaleźli się: Anna Krzaczkowska, Aleksandra Gromek, Malwina Wawryszczuk, Rozalia Wojtowicz, Norbert Bukała, Adrian Michalski.

Sukcesy sportowe:

I miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych 8x1000m – sztafeta chłopców w składzie: WOJTOWICZ MICHAŁ (VIB), WLAŹ MARCIN (VIB), ŁASOCHA SZYMON (VIB), ALESSANDRO MATTERAZZO (IVB), MIESZCZAKOWSKI BARTŁOMIEJ - NAUCZYCIEL UCZĄCY WALDEMAR KULIK
CIELNIAK DAWID (VIA), CHMURZYŃSKI EMIL (VIA) - NAUCZYCIEL UCZĄCY MAŁGORZATA BARA - CZAJA
BŁAJDA MARCIN (VIE) - NAUCZYCIEL UCZĄCY BARTŁOMIEJ JADCZYSZYN

NOWY REKORD SZKOŁY 28:13,00

VII miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych 8x1000m – sztafeta dziewcząt w składzie: MAGDALENA KATA (VC), GABRIELA MRÓZ (VC), JULIA KRAWCZYK (VC), NATALIA BONDYRA (VC), KINGA CHWEDUN (VC), MAJA KORZEŃ (VC) - NAUCZYCIEL UCZĄCY WOJCIECH PRZYBYŁA
BUCZKOWSKA ANNA (VIC), RECHUL JOANNA (VID), WIKTORIA PALAK (VIC) - NAUCZYCIEL UCZĄCY EWA WOLANIN - BUKAŁA


Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych – II miejsce Michał Wojtowicz (VIb) – opiekun p. W. Kulik

Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych:

I miejsce sztafeta chłopców w składzie: WOJTOWICZ MICHAŁ (VIB), WLAŹ MARCIN (VIB), ALESSANDRO MATTERAZZO (IVB), BŁAJDA MARCIN (VIE), MIESZCZAKOWSKI BARTŁOMIEJ, CIELNIAK DAWID (VIA), CHMURZYŃSKI EMIL (VIA), ŁASOCHA SZYMON (VIB), OPIEKUN: WALDEMAR KULIK, MAŁGORZATA BARA – CZAJA

II miejsce sztafeta dziewcząt w składzie: MAGDALENA KATA (VC), GABRIELA MRÓZ (VC), JULIA KRAWCZYK (VC), NATALIA BONDYRA (VC), KINGA CHWEDUN (VC), KATARZYNA OLENDER (VIC), BUCZKOWSKA ANNA (VIC), RECHUL JOANNA (VID), WIKTORIA PALAK (VIC), OPIEKUN: WOJCIECH PRZYBYŁA, EWA WOLANIN - BUKAŁA

Mistrzostwa Rejonu w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt 8x25 – V miejsce sztafeta w składzie:

RECHUL JOANNA (VID), WENC ZUZANNA (VID), POŹNIAK ALEKSANDRA (VID), STĘPIEŃ JULIA (VID), WYSOCKA MAGDALENA (VID), NEĆ MARTYNA REZ. (VID), BARTECKA KASANDRA (VC), KRAWCZYK JULIA (VC), CISŁO ALEKSANDRA REZ. (VB), ROMAŃCZUK JULIA (VB). OPIEKUN EWA WOLANIN - BUKAŁA

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – I miejsce drużyna dziewcząt w składzie: ZUZANNA PIECHNIK (VC), ALEKSANDRA SKRZYPCZUK (VC), KAJA WAWRZUSISZYN (VC), MAGDALENA KATA (VC), KINGA CHWEDUN (VC), MAJA KORZEŃ (VC), JULIA KRAWCZYK (VC), NATALIA BONDYRA (VC), JULIA KURYŁO (VC), PAULA WITKOWSKA (IVC), REZERWOWE: LENA ŻYŁA (VC), GABRIELA MRÓZ (VC), KASANDRA BARTECKA (VC), EMILA FETCZYSZYN (VC), OPIEKUN: WOJCIECH PRZYBYŁA

 

Ministranci naszej szkoły przynależący do parafii O. Pio wzięli udział  w:

- rozgrywkach  dekanalnych  w Tomaszowie Lub.  w halowej piłce nożnej w miesiącu październiku -  zajęli I miejsce.

- rozgrywkach międzydekanalnych w Sitańcu w halowej piłce nożnej w listopadzie  - zajęli I miejsce

- rozgrywkach diecezjalnych w Werbkowicach w  halowej piłce nożnej  - zajęli IV miejsce

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”:

Wyróżnienie – Nikola Rak IVc – opiekun p. M. Prus 

Powiatowy Konkurs Recytatorski im. T. Zamoyskiego w V rocznicę nadania imienia Bibliotece zorganizowany przez MBP – do etapu powiatowego przeszli: Zuzanna Jakubus i Weronika Maciesza  kl. VI „c”, Bartłomiej Olchawa i Nikola Rak (która w finale zajęła III miejsce) kl. IV „c” - p. M. Prus,

Konkursy plastyczne:

- Miejski konkurs plastyczny „Boże Narodzenie w plastyce” - org. TDK w Tomaszowie Lubelskim; wysłano 8 najciekawszych prac uczniów naszej szkoły wykonanych różnymi technikami plastycznymi,

- Szkolny konkurs fotograficzny "Wakacyjny kadr" org. naucz. plastyki A.Woś; w konkursie uczestniczyło 25 uczniów z kl. V i VI, którzy złożyli na konkurs łącznie ponad 50 fotografii. Komisja konkursowa powołana przez organizatora przyznała nagrody i wyróżnienia 19 uczniom. Konkurs zakończyło uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień laureatom i uczestnikom podczas apelu szkolnego na sali gimnastycznej (informacja o przebiegu konkursu i jego wynikach została przekazana do prasy lokalnej),

- uczniowie klas czwartych podczas zajęć technicznych przygotowali prace na konkurs „Bezpieczni na drodze” organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu; laureatką konkursu została Alicja Przyczyna z klasy IV c,

- pierwsza edycja kreatywnego konkursu o odpadach "Segregujesz- Zyskujesz” organizowana przez Samorząd Województwa Lubelskiego dla uczniów szkół podstawowych z naszego regionu; realizowano go w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej z zakresu gospodarki odpadami, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie; do finału zakwalifikowano 3 plakaty w kategorii uczniów klas IV- VI- Kasandry Barteckiej z klasy V c, Aleksandry Gromek z klasy VI b i Jakuba Krawczyka z klasy VI a,

-przygotowanie prac na VIII powiatowy konkurs „Multimedialna opowieść o mojej miejscowości” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, uczniowie wykonali prezentacje na temat „Świątynie w mojej wsi, mieście, gminie”  II miejsce zajęła Olga Małka z kl. VI e, równorzędne III miejsce zajęli Martyna Kucharska z klasy VI b i Igor Majdan z klasy VI e.

- konkurs „Papier, nożyce, rękawice” zorganizowany przez Reporter Young; zadanie konkursowe polegało na kreatywnym ozdobieniu rękawiczki zimowej przy użyciu dowolnych materiałów plastycznych, ozdób, dodatków krawieckich; do firmy wysłano 13 prac uczniów z klas V i VI,

- Konkurs Poezji i Pieśni Papieskiej w Józefowie- I miejsce Aleksandra Halusiak z klasy VI e,

- konkurs informatyczny "Mistrz Komputera" – Jakub Pilchoń i  Mikołaj Markowski zakwalifikowali się do II etapu.

Osiągnięcia uczniów klas I-III

V Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną -  I miejsce – Hanna Stefanik IIIf, III miejsce – Hanna Lipian IIIf, wyróżnienie Amelia Głowacka II a

Powiatowy Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Miejską Bibliotekę  „W krainie wierszy zimowych” - laureaci: Amelia Głowacka II a, Zuzanna Kopeć II a, Julia Dobroć II b,Filip Nieśpiał II e)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. "Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy": Maciej Raczkiewicz kl. III e - nagroda

Powiatowy Konkurs Szopek i Stroików świątecznych organizowany przez Bibliotekę Miejską – laureat Jakub Kurzępa IIa

Osiągnięcia szachowe:

·         awans Pawła Gromka do Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w roku 2017 (w Karpaczu),

·         zakwalifikowanie się Julii Kijko z kl. IIIf do udziału w finałowym turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, który ma być rozgrywany w Senacie w Warszawie,

·         zdobycie 14 medali w Mistrzostwach Województwa w szachach błyskawicznych oraz 10 medali w Mistrzostwach Województwa w szachach szybkich. W gronie medalistów znaleźli się: Paweł Gromek, Magdalena Puźniak, Wiktoria Berbecka, Katarzyna Kamińska, Kamil Koperwas, Paweł Gromek, Jan Krupa, Miłosz Byczuk, Julia Kijko, Otylia Węgrzyn, Dominik Chudy.


Zobacz też:

Osiągnięcia 2017/2018

Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA"

II ETAPY KONKURSÓW LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Osiągnięcia 2015/2016



Galeria zdjęć
Szachy
Klasy I - III
Nasze sukcesy
Epodręczniki dla klas I - III
Sport
Więcej sportu
Matematyka
Język angielski
Biblioteka
Świetlica
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
Religia



Jesteś tutaj:   START » Nasze osiągnięcia




Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


ul. Żołnierzy Września 1
22-600 Tomaszów Lubelski

tel. 846 644 454, 846 644 455, 846 643 564
fax 846 644 455
sp2tomaszow@poczta.onet.pl opiekun str. dymroz@poczta.onet.pl

Nasz patron
Rozkład zajęć

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !